Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriHuaweiKameraMobirollerTeknolojiYapay Zeka

Yüreği Ay’a Benzeyenler İçin Huawei Ay Fotoğrafı Modu…

Ay’ın her halinin ayrı bir güzelliği var. Hele dolunay ve hilal bir başka güzel… Ancak Ay’ın fotoğrafını çekmek telefon kameraları için oldukça zordur. Huawei de buna bir çözüm buldu.

Her ne kadar çok gerekli mi diye düşünülse de, çağımız yapay zeka çağı olduğu için telefonlarımızdaki kameralar da gün geçtikçe iyileşiyor. “Şu da olsun, bu da olsun” diye diye sonunda Ay fotoğrafı konusundaki eksiklik de giderilmiş oldu. Huawei Ay fotoğrafı için ekstra bir lense veya herhangi bir gerece ihtiyaç olmaksızın tek başına başarıyor.

İlk kez Huawei P30 Pro‘da kullanılan Ay Modu, Huawei P40 serisinde de kullanılabiliyor. Bundan sonra amiral gemisi telefonlarda bu özellik sık sık karşımıza çıkacak. Yapay zeka ile görüntünün işlenmesi ve zoom özelliğinin birleşmesi, oldukça iyi fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor. Fotoğraf çekerken Ay Modu kolayca açılıp kapatılabilir. Ay Modu varken, periskop lensi nedeniyle, çekim yapay zeka modu olmadan da yapılabilir.

Peki Ay Modu Nasıl Kullanılır? 

  • Kamerayı açın ve Fotoğraf modunu seçin.
  • Yapay zekayı etkinleştirmek için AI simgesine dokunun.
  • Telefonu Ay’a doğrultun ve yakınlaştırmayı 10x veya daha fazla olacak şekilde ayarlayın. Telefonunuz Ay’ı algıladığında, otomatik olarak Ay moduna girecektir.
  • Fotoğraf çekmek için deklanşöre dokunun.
    Not: Ay modu, sadece en az yarısı dolu olduğunda Ay’ı tanımlayabilir. Ay, bulutlar tarafından örtülüyorsa, ay modu açılmayabilir.
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu