GenelGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

YouTube’dan reklam engelleyicilere şeytanın aklına gelmeyecek çözüm

Reklam engelleyicilere savaş açan YouTube, kullanıcılara reklam izletmek için yeni bir adım attı.

YouTube, 2023’ün sonlarından bu yana reklam engelleyicilere savaş açmış durumda. Google’ın popüler video platformu, kullanıcıları reklamlı veya premium aboneliğe zorlamak için sık sık önlemler alıyor.

Daha önce YouTube, reklam engelleyici kullananlar için videoların açılış hızını yavaşlatarak basit ama etkili önlem almıştı. Şimdi ise firma bunu daha ileri taşıdı. Tabiri caizse şeytanın bile aklına gelmeyecek çözüm geldi.

YouTube’dan reklam engelleyicilere bir darbe daha

Indepent’in haberine göre Reddit’te bazı kullanıcılar, reklam engelleyici kullandıklarında videoda ilginç bir sorun olduğunu fark etti. Raporlara göre YouTube, reklam engelleyici eklentisi kullanların izlediği videoyu doğrudan sona sarıyor. Yani videoyu açtığınızda bir anda sona gelmiş oluyor ve öncesini göremiyorsunuz.

Bu durumun neyden kaynaklandığını merak eden kullanıcılar, reklam engelleyiciyi devre dışı bıraktıklarında ise sorunun çözüldüğünü söyledi. Sonuç olarak YouTube, reklam engelleyici kullananlar için artık videoları yavaşlatmaya ek olarak bir de sona alıyor.

YouTube, reklam engelleyicileri ihlal sayıyor

Reklam engelleyicilere savaş açan YouTube, kullanıcıların reklamlı veya abonelik alarak platformu kullanmasını istiyor. Öyle ki bir YouTube sözcüsü, reklam engelleyicilerin hizmet şartlarını ihlal ettiğini ve kullanıcıların sevdikleri içerik üreticiler için hiçbir destek sağlamadığını söyledi.

YouTube’un bu adımlardaki asıl amacı ise yukarıda da belirttiğimiz gibi Premium aboneliğe geçmeyi zorlamak. Kullanıcılar bu abonelik sayesinde hem YouTube’a katkı sağlıyor hem de reklamlardan da kurtulmuş oluyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu