GenelGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

YouTube’a çok beklenen yenilik geliyor! Ama herkese değil…

Sık sık güncellenerek kullanıcı deneyimini iyileştiren YouTube, yakında çok istenen bir özelliğe daha kavuşacak.

Yıllardır milyonlarca kullanıcı tarafından en çok tercih edilen video platformu YouTube, Google’ın kilometre taşlarından biri. Zira hem izleyiciler hem içerik üreticiler için harika imkanlar sunuyor.

Sık sık güncellenen ve kullanıcı deneyimini her geçen gün bir adım daha yukarı taşıyan YouTube, yakında çok istenilen bir özelliğe daha kavuşacak.

YouTube Premium kullanıcılarına faydalı yenilik

9to5google.com’un haberine göre YouTube, yakında ‘İleri Atlama’ özelliğine sahip olacak. Ama bu, normal bir ileri atlama olmayacak.

Yapay zekadan faydalanacak olan YouTube, diğer izleyicilerin de videoları atlama hareketlerini takip ederek, direkt olarak videonun en iyi kısmına atlamaya imkan sunacak.

Yani bir video izliyorsanız, bu özellik sayesinde ileri atlama seçeneğiyle videonun en çok izlenen kısmına ulaşacaksınız. Ancak bu herkes için geçerli olmayacak; eğer YouTube Premium kullanıcısı iseniz, ileri atlama seçeneğinden önümüzdeki günlerde yararlanabaileceksiniz.

Yeni özelliğin çalışma şekli oldukça basit. Herhangi bir videoda ileri atlamak için iki kez dokunduğunzda, ”çoğu izleyicinin atladığı yere atlayan” bir düğme karşınıza çıkacak. Elbette bu özellik için yapay zekadan faydalandığını da bilmekte fayda var.

Eğer siz de YouTube Premium abonesi iseniz, Ayarlar-Deneysel-Yeni özellikleri deneyin bölümüne giderek son yeniliklerden faydalanabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu