AppleiOSTeknoloji

YouTube videoları iPhone modellerinde 2K çözünürlükte izlenebilecek

Google, iOS platformunda yer alan YouTube uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme ile iPhone kullanıcıları uygulama içerisinde artık 2K (1440p) çözünürlükte videolar izleyebilecek. Video çözünürlüğü güncelleme öncesi maksimum 1080p seviyesindeydi.

2K çözünürlüklü videoları sadece 4.7 inç ve daha büyük ekrana sahip iPhone sahipleri başka bir deyişle iPhone 6 sonrası tanıtılan modellerde  (iPhone SE modeli hariç) izlenebilecek. Ancak 60 fps videolar ne yazık ki 2K çözünürlükte (1080p’de kalmaya devam ediyor) hala izlenemiyor.

YouTube

4 inç ekrana sahip iPhone modellerinde ise daha önce HD olan maksimum çözünürlük seviyesi güncelleme sonrası Full HD’ye yükseltildi. Bazı iPad modelleri ise Full HD’den daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahip olmasına karşın YouTube videolarını maksimum 1080p çözünürlükte izlemeye devam edecek. Bu durum Google’ın iOS platformunda çözünürlük seviyesindeki seçimlerinde keyfi davrandığını ortaya koyuyor.

4.7 inç ve daha büyük ekranlı iPhone telefonunuzda 2K çözünürlüklü video izlemek için App Store’u ziyaret ederek YouTube uygulamasını güncellemeniz gerekiyor.

 

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S8 tasarımı netleşti!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu