Zam Yağmuru: YouTube Premium Abonelik Ücretleri Yüzde 93 Arttı

YouTube Premium fiyatlarına da zam geldi. 29,99 TL olan Bireysel Plan fiyatı, yeni zamla birlikte 57,99⁠ TL'ye yükseldi. İşte ayrıntılar...

Gün geçmiyor ki Türkiye’deki bir ürün ya da hizmete zam gelmesin. Xbox Game Pass aboneliğine zam gelmesinden sadece saatler sonra YouTube Premium fiyatlarına da zam geldi. 29,99 TL olan Bireysel Plan fiyatı, yeni zamla birlikte 57,99⁠ TL’ye yükseldi. İşte ayrıntılar…

YouTube Premium Abonelik Ücretleri Ne Kadar Oldu?

YouTube kuşkusuz dünyanın en büyük video kütüphanesi. Platformda eğlenceden tutun da öğretici bilgilere kadar binbir çeşit içerik bulabilirsiniz. Elbette ki bu da pek çok şey gibi karşılıksız değil. YouTube’da içerik izlemek isteyen kullanıcılar, ya sayısı bunaltıcı seviyeye ulaşan reklamları izlemeli ya da Premium abonesi olarak para ödemeli. Eğer siz de benim gibi ikinci seçeneği tercih ettiyseniz kötü haberlerimiz var. YouTube Premium abonelik ücretleri bir kez daha zamlandı.

YouTube Premium
YouTube Premium
YouTube Premium Türü Eski Fiyat (TL/aylık) Yeni Fiyat (TL/aylık)
Bireysel 29,99 TL 57,99 TL
Aile 59,99 TL 115,99 TL
Öğrenci 19,49 TL 37,99 TL

Örneğin Bireysel abonelik fiyatına baktığımızda yaklaşık yüzde 93 oranında zam geldiğini görüyoruz. Yine benzer oranlar hem Aile hem de öğrenci aboneliğinde mevcut. Elbette ki YouTube Premium abonelik ücretleri için uygulanan zam kötü olsa da buradaki temel sorunun TL’deki değer kaybı olduğunu unutmayalım. Ne yazık ki gidişat böyle devam ederse ilerleyen zamanlarda daha çok servis ve ürünün zam haberini yazacağız.

Eğer “YouTube Premium abonelik ücreti parasını hak ediyor mu?” sorusu kafanızı kurcalıyorsa da hatırlatmak isterim ki servisi bir ay ücretsiz deneyebilir ve buna kendiniz karar verebilirsiniz. Ayrıca öğrenci olmanız durumunda ise e-Devlet ya da okulunuzdan öğrenci belgesi alarak 37,99 TL’ye Öğrenci Premium paketini alabilirsiniz. Aboneliği başlatmak için ise izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

  • YouTube Premium sayfasını açmak için buraya tıklayabilirsiniz
  • Deneme sürümünü başlatın veya bir abonelik satın alın
  • Ödeme bilgilerinizi girin
  • YouTube Premium özelliklerini kullanmaya başlayın
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu