Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobil UygulamalarTeknoloji

Yılbaşında WhatsApp üzerinden kaç mesaj atıldı?

Dünyanı en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması WhatApp bir rekora daha imza attı. Google Play’da 1 milyar indirme sayısını uzun süre önce geride bırakan uygulama bu defa günlük mesaj gönderme rekorunu tazeledi. Her yıl düzenlenen F8 etkinliğinde konuşan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yılbaşı gecesi WhatsApp aracılığıyla 63 milyar mesajın gönderildiğini açıkladı. Bu mesajların sadece 14 milyarı Hindistan’da gönderildi.

WhatsApp

Ocak 2015’te uygulama ile gönderilen günlük ortalama mesaj sayısı 30 milyar seviyesindeyken, bu rakam Şubat 2016’ya gelindiğinde günlüj 42 milyar mesaja yükseldi. Zuckerberg’in açıkladığı istatistikler, yılbaşı günü gönderilen görüntü ve video sayısına da açıklık getirdi. Yılbaşı günü WhatsApp aracılığıyla 7.9 milyar fotoğraf, 2.4 milyar video gönderimi sağlandı.

WhatsApp için mesaj silme özelliği çok yakında

Facebook’un Şubat 2014’te 19 milyar dolar ödeyerek satın aldığı WhatsApp, diğer taraftan kullanıcı deneyimi ve güvenliğini artırmaya yönelik yenilikleri platforma getirmeyi sürdürüyor. Sesli arama, uçtan uca şifreleme, görüntülü arama derken, Facebook bu defa mesaj silme özelliğini yakında uygulamaya dahil edecek.

Kısa süre önce yayınlanan bazı görüntülere göre uygulama üzerinde gönderilen mesajların silinmesi artık mümkün hale gelecek. Böylece yanlış gönderilen mesajların anında önüne geçilebilecek. WhatsApp’ta yanlış gönderdiğiniz bir mesajı karşı taraf okumadan silmeyi sağlayan yeni özellikte okunan mesajlar da yine silinebilecek. Okunan mesajların silinmesi özellikle gizlilik ve güvenlik noktasında önemli bir detay olarak dikkat çekiyor. Mesaj silme işlemi gönderilen mesajın üzerine tıklayıp “İptal et” seçeneğiyle gerçekleştirilebilecek.

WhatsApp uygulamasını siz hangi sıklıkta kullanıyorsunuz?

 

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy C7 Pro Sızdırıldı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu