Akıllı TelefonAndroidGenelTeknoloji

Yenilenmiş Galaxy Note 7’ler Dağıtılmaya Başladı

Samsung‘un yeni nesil amiral gemisi Galaxy Note 7 geçtiğimiz ay görkemli bir lansmanla tanıtılmıştı. Android ekosisteminin en tepesinde bulunan Galaxy Note 7 satışa sunulmasının ardından yoğun bir talep gördü ve Galaxy Note 7 daha ilk haftadan satış rekorları kırdı. Ardı ardına gelen patlama ve yanma haberleri ise baştan kimse tarafından umursanmazken bir hafta gibi bir süre zarfından sonra Samsung‘un açıklamasına göre 35 yanma/patlama vakasından sonra Güney Koreli üretici sorumluluğu üstüne alarak tüm telefonlarını geri çağırdı. Ülkemizde satışa sunulan telefonlarda bir sorun olmadığı belirtilse de değişim ya da iade ile geri çağrılan telefonların bu süreçleri halen devam ederken firma yaptığı açıklama ile yenilenmiş telefonların Ekim ayının ortasına kadar ülkemize giriş yapacağı belirtilmişti. Aldığımız bir4 duyuma göre Yenilenmiş Galaxy Note 7′ler kullanıcılarla buluşmaya başladı bile. İlk etapta 800 adet yenilenmiş Galaxy Note 7 kullanıcılara gönderilmeye başlamışken yeni ve daha fazla telefonun ay sonuna kadar tüm dağıtım noktalarına verileceği dile getiriliyor.

İlginizi Çekebilir: Yenilenmiş Galaxy Note 7’ler Nasıl Anlaşılır?

samsung-s

Uzun lafın kısası şu; Samsung yaşanan bu olaydan kullanıcılarını en az hasarla çıkmasını sağlamaya çalışıyor. Evet yaşanan durum çok ama çok ciddi ama en azından bazı markalar gibi “telefonu tutmayı bilmiyorsunuz” demiyor…

Bu konuda ne düşünüyorsunuz lütfen bizlerle paylaşın. Samsung‘un hızlı tepkisi ve geçen süreç Galaxy Note 7‘nin satışına olumlu etki eder mi?

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu