Apple

Yeni Macbook Pro’da Samsung İmzası

Apple geçtiğimiz günlerde Macbook Pro ailesini yeniledi. Yeni bilgisayar çözümleri güçlü donanımları ve özellikle dokunmatik OLED panelle dikkatleri üzerine çekti. Yeni Macbook Pro modellerini öne çıkaran diğer noktalar ise tasarım noktasında sağlanan gelişmeler ve TouchID oldu.

En çok ilgiyi ise Touch Bar’ın (dokunmatik OLED panel) çektiğini söyleyebiliriz. Tuş takımının üst bölümüne konumlandırılan dokunmatik alan işletim sistemiyle uyumlu çalışırken, kullanıcılar birçok kısayola (ses, ekran parlaklığı, e-posta vb.) buradan erişim sağlayabilecek.

Macbook Pro, yeni-macbook-pro-apple-macbook-pro-macbook-pro-2016-oled-panel-touch-bar-samsung-samsung-apple-oled-ekran

Yeni Macbook Pro’ya farklı bir hava katan dokunmatik OLED panel Güney Kore menşeli etnews sitesinin iddiasına göre Samsung cephesinden tedarik edildi. Samsung Display A2 ürün hattının bir parçası olan OLED panel, geleneksel LED panellere göre daha ince. Hatırlatmak gerekirse; yeni Macbook Pro selefine göre %17 oranında daha ince bir kasaya sahip.

Samsung halihazırda OLED ekran üretiminin lider ismi. Uzun süredir gündemde yer edinen bir başka gelişme de ise Apple’ın iPhone 8 ile OLED ekrana geçiş yapacağı ve şirketin en önemli tedarikçisinin Samsung olacağı.

>> İlginizi çekebilir; iPhone 8 öyle bir özellik ile gelecek ki!!!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu