Akıllı TelefonAppleGenel

Yeni iPhone SE modelleri gelmeyecek!

iPhone 6S‘i 3D Touch özelliği hariç bütün tüm özelliklerini 4-inç ekranın altına sığdırdığı ve fiyatı ile kullanıcılara bir başka alternatif oluşturdu. 2015 yılı içinde 30 milyon adet 4 inç boyutunda ekrana sahip telefon satan Apple’ın yola bu model ile devam edip etmeyeceği büyük bir merak konusuydu. Ortaya çıkan son haberler ise iPhone SE modelinin yenilerini bekleyenlerin pekte hoşuna gitmeyecek.

iPhone SE
iPhone SE

Yaptığı analizler ile dikkat çeken ve çoğu söylediği doğru çıkan, KGI Securities analisti Ming-Chi Kou‘nun görüşüne göre 2017‘nin ilk çeyreğinde SE modellerini yenilemeyecek. Üst seviye çıkan iPhone modellerinin satışlarından edilen kar oranını korumak için böyle bir hamle yapma girişiminde olduğunu belirten Kau, ayrıca yaptığı araştırmalar sonucu 2017‘nin ilk çeyreğinde iPhone satışlarının ciddi anlamda düşeceğini söyledi.

iPhone kullanıcıları için hem fiyatı ve özellikleri ile alternatif bir model haline gelen SE, satış rakamları ile oldukça dikkat çekmeyi başardı. Bakalım ünlü analist Ming-Chi Kou‘nun görüşleri doğru çıkacak mı?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu