AppleGüncel Teknoloji HaberleriTablet

Yeni iPad Air Yine Kullanıcıları Hayal Kırıklığına Uğratacak

iPad Air hakkında bilgiler geldi. Köklü bir değişiklikle gelmesi beklenen yeni model maalesef benzer olarak gelecek.

iPad mini, iPad, iPad Air ve iPad Pro, Apple’ın sunduğu tabletlerdir ve adından da anlaşılacağı üzere Pro one en iyi özelliklere sahip. MiniLED teknolojisinin 2024 12,9 inç iPad Air’de yer alacağı iddia ediliyordu ancak görünen o ki Apple, iPad Air’de miniLED ekranlar sunmamaya karar verdi.

Apple, iPad Air’da miniLED Ekrandan Vazgeçiyor

Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su ve ekran sektörünün tanınmış analistlerinden Ross Young, daha önce 2024 iPad Air’in mini LED panelle gelebileceğini belirtmişti. Ancak şimdi yeni kaynaklarının, mini LED panel üretiminin yüksek maliyetleri nedeniyle bunun yerine bir LCD panelle geleceğini ortaya çıkardığını açıklıyor.

Ross Young, Apple’ın 2024 yılının dördüncü çeyreğinde mini LED ekranlı yepyeni bir iPad modeli tanıtacağını da belirtti. Kesin model henüz belirlenmedi; muhtemelen düşük kaliteli bir iPad Pro veya tamamen yeni bir iPad serisi olabilir. Apple’ın yeni bir versiyon üzerinde çalıştığı zaten biliniyor ancak teknik özelliklerin tamamı henüz mevcut değil.

Mini-LED ekran teknolojisi bazı cihazlarda yavaş yavaş benimseniyor; LCD panellere kıyasla daha zengin kontrast ve gerçekten siyah alanlar sunuyor ancak OLED ekranlarla tam olarak aynı değil. mini LED’ler ekranı çok daha küçük LED’lerle aydınlatarak daha iyi renkler elde edebilir. Apple, mini LED panelleri ilk olarak 2021 iPad Pro’da kullanmıştı ve görünen o ki, maliyetleri nedeniyle uygun modelde de mini LED kullanmaktan kaçınmaya devam edecekler.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
1
+1
1
+1
2
+1
1
+1
1
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu