OtomobilRenaultTeknoloji

Yeni Duster Tanıtıldı: Artık Renault Markasıyla Üretilecek

Dacia markasıyla üretilen Duster modeli marka değiştirerek artık Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları'nda üretilmek üzere tanıtıldı.

Renault Duster, 25 Nisan tarihinde düzenlenen lansman ile gün yüzüne çıktı. Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilecek olup dünyanın farklı ülkelerine ihraç edilecek araç, ilk olarak ülkemizde tanıtıldı. Önceki Duster modellerine nazaran benzeri bulunmayan ön tasarımı ve Renault imzası taşıyan ön ızgarasıyla güçlü duruş sergiliyor.

Clio, Captur ve Arkana modellerinde de kullanılan CMF-B platformu üzerine inşa edilen Duster, yüksek teknolojili bilgi-eğlence ekranı ile geliyor. CMF-B platformu benzinli tam hibrit, 48V yarı hibrit ve LPG dahil olmak üzere farklı motor türlerine sahip. Önümüzdeki mayıs ayı sonuna doğru ön siparişlere başlanacak araç, 2024 yılının yaz aylarında yollarda olacak. Renault tarafından Duster modeli için yapılan açıklama şu şekilde:

“Renault Duster, ultra verimli E-Tech tam hibrit motor sistemi de dahil üç farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. 145 hp güç üreten gelişmiş tam hibrit motor seçeneğiyle ortalama 5 lt/100 km yakıt tüketimi ve 114 gr/km CO2 emisyonuna sahip olan model, karma döngüde %20’ye varan, şehir içi döngüde ise %40’a kadar avantaj sağlıyor. Yolculuk süresinin %80’ine kadar elektrik modunda çalışabilmesinin yanı sıra, yine elektrik modunda ilk kalkış hareketini yapabiliyor.

Yeni Duster aynı zamanda 6 ileri vitesli manuel şanzımanla eşleştirilen 130 hp gelişmiş 1,2 litre yarı hibrit motor seçeneği ve 4×4 güç-aktarma sistemiyle de sunuluyor. 3 silindirli turbo benzinli motoru, yaklaşık %10 yakıt tasarrufu ve daha akıcı bir sürüş için ek tork sağlamak üzere 0,8 kWsa kapasiteli 48V batarya ile desteklendi. Bu versiyonun ortalama tüketimi 6 lt/100 km ve CO2 emisyonu ise 136 gr/km.”

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu