Genel

Yeni Call of Duty Oyunu Xbox Game Pass’e Gelebilir

Yeni bir Call of Duty oyunu hakkında söylentiler çoğaldı. Daha büyük bir söylenti ise oyunun Xbox Game Pass'te yer almasının planlanması.

Microsoft, gizemli bir “Direct” sunumunun yanı sıra heyecan verici açıklamalar vaat eden, 10 Haziran’da düzenlenecek Xbox Games Showcase etkinliğini duyurdu. Söylentiler, etkinliğin yaklaşan Call of Duty devamı etrafında yoğunlaşabileceğini öne sürüyor.

Bu haber, Microsoft’un önceki duyurularının hemen ardından geldi. Xbox Başkanı Sarah Bond, bir sonraki Call of Duty oyunu da dahil olmak üzere tüm birinci taraf oyunların Game Pass’te ilk günden itibaren sunulacağı mobil Xbox oyun uygulama mağazasının Temmuz ayında açıldığını doğruladı. Bu, The Wall Street Journal’ın Microsoft’un oyun satış stratejisinde büyük bir revizyona işaret eden raporlarıyla uyumludur. Planın, Microsoft’un oyun bölümünde Activision Blizzard’ı satın almasından bu yana potansiyel olarak en büyük değişimi işaret eden bir sonraki Call of Duty’yi Game Pass’e dahil etmeyi içerdiği bildiriliyor. Sektördeki kişiler bu hamlenin Game Pass abonelik hizmetini güçlendirdiğine inanıyor.

Verge daha önce yaklaşan Call of Duty’nin (Körfez Savaşı sırasında geçen yeni bir Black Ops oyunu olduğu söyleniyor) Game Pass’e eklenmesiyle ilgili tartışmaları bildirmişti. Bu potansiyel değişikliğe Game Pass fiyat artışı da eşlik edebilir.

Microsoft‘un stratejisi bazı şüphelerle karşı karşıya. “İçerik yamyamlığı” kavramı, özellikle Game Pass’in lansman gününde kullanıma hazır olan yeni birinci taraf oyunlarıyla ilgili endişeleri artırıyor. Xbox yöneticileri Game Pass’in erişilebilirliği artırarak satışları artırdığına inanırken bazı yayıncılar bu konuda ikna olmuyor. Microsoft’tan farklı olarak konsol rakibi Sony, özel oyunlarını doğrudan abonelik hizmeti aracılığıyla sunmuyor.

Yaklaşan Xbox Showcase ve Game Pass’teki söylentili değişiklikler, Microsoft’un abonelik hizmetine önemli ölçüde odaklanıldığını gösteriyor. Bunun büyük bir sektör değişikliğine mi dönüşeceği yoksa yalnızca Microsoft’un mevcut stratejisini mi güçlendireceği henüz bilinmiyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu