Dizüstü BilgisayarGüncel Teknoloji HaberleriMicrosoftTeknoloji

Yapay Zeka Destekli Microsoft Surface Pro 10 ve Surface Laptop 6 Tanıtıldı

Microsoft işletme odaklı yeni yapay zeka özelliklerine sahip Surface Pro 10 ve Surface Laptop 6 modellerini piyasaya sürdü.

Microsoft, en yeni işletme odaklı yapay zeka destekli modellerini tanıttı. Microsoft Surface Pro 10 ve Surface Laptop 6 adında piyasaya sürülen bu iki model, tüketicilerden ziyade işletmeleri hedef alıyor. Bu iki modeli dijital mağazalardan satın alamayacaksınız çünkü yalnızca Microsoft web sitesinden ve ya ticari satıcılardan almanız gerekiyor. Tanıtılan bu iki modele bakınca Microsoft’un tüketici odaklı bilgisayar pazarından uzaklaştığı düşünülebilir. Fakat bir sözcü: “Tüketici cihazlarına olan bağlılığımızı kesinlikle sürdürüyoruz. İnsanların kullanmayı sevdiği harika cihazlar üretmek, hem bireyleri hem de kurumları güçlendirmeye yönelik şirket misyonumuzla yakından örtüşüyor. Müşterilerimize harika yapay zeka deneyimleri sunan cihazları pazara sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu ticari duyuru, bu çabanın yalnızca ilk bölümüdür” dedi.

Microsoft Surface Pro 10 ve Surface Laptop 6, Intel Core Ultra İşlemcileriyle Donatıldı 

Surface Pro 10, Core Ultra 5 135U ve Core Ultra 7 165U olarak iki farklı kombinasyonla geliyor. 8 GB temel RAM olmak üzere 64 GB belleğe kadar yükseltilebiliyor. 1 TB’a kadar SSD depolama birime sahip modelde 114 derecelik geniş görüş alanı bulunuyor. iki adet USB-C Thunderbolt 4 bağlantı noktası ve şarj için Microsoft’un Surface Connect bağlantı noktası ile geliyor.

Surface Pro 10’da, 19 saate kadar pil ömrü vaat ediliyor. 13 inçlik yansıma önleyici kaplama ve %33’den fazla parlaklığa sahip LCD ekran ile geliyor. Cihazda ayrıca 2K çözünürlüğünde web kamerası bulunuyor. Bu kamera ayrıca yapay zeka özellikleriyle donatıldı. Intel’in Core Ultra işlemcilerindeki NPU ile birlikte Windows Studio efektlerinden yararlanabilecek.

Surface Laptop 6 ise yeniden 13,5 inç ve 15 inç modelleri geliyor. İşletmeler, Core Ultra 5 135H ve Core Ultra 7 165H arasından seçim yapabilecek. 8 GB’dan başlayan RAM seçenekleri 64 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Depolama ise 256 GB’dan başlayarak 1 TB’a kadar yükseliyor. 15 inçlik modelde, ilk kez iki adet USB-C Thunderbolt 4 bağlantı noktasının yanı sıra bir USB-A, bir kulaklık girişi ve şarj için Microsoft’un Surface Connect bağlantı noktası bulunuyor. Daha küçük olan 13,5 inçlik modelde ise kulaklık girişi ve Surface Connect bağlantı noktasının yanı sıra yalnızca tek bir USB-C Thunderbolt 4 portu mevcut. Surface Laptop 6’da 1080P kamera bulunuyor. Fakat Pro 10’daki gibi geniş açı bulunmuyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu