Land RoverOtomobilTeknoloji

Yalnızca 15 Adet Üretilecek Land Rover SV Edition One Tanıtıldı

Land Rover, Ranger Rover Sport modelinin sınırlı sayıda üretilecek SV Edition One modelini Çin'de tanıttı.

Konforu ve kalitesiyle bilinen Land Rover markası, dünyada bir ilk olan 6D Akıllı Dinamik Şasi teknolojisine sahip aracı SV Edition One sürümünü duyurdu. Sınırlı sayıda sadece 15 adet üretilecek yüksek performanslı araç, Range Rover Sport modelinin bir sürümü olarak tanıtıldı. Çin’de 2.438 milyon yuan yani 336,879 dolar fiyatla çıkış yapan aracın çift turboşarjlı 4,4 litrelik V8 motoru 635 beygir ve 750 Nm üretiyor.

Land Rover, Sadece 15 Adet Üretilecek 337 Bin Dolarlık SV Edition Modelini Duyurdu

Araçta 635 beygir güç ve 750 Nm tork bulunuyor. Azami hızı 289 km/h ve 0-60 km hıza 3,6 saniyede ulaşıyor. Üstün yol tutuşuna sahip birbirine bağlı amortisörlere, ayarlanan havalı yaylara ve eğim kontrolüne sahip dünyada bir ilk olan 6D Akıllı Dinamik Şasi teknolojisi ile geliyor. Son teknolojilere sahip lüks aracın yarı aktif devrilme önleme sistemi sayesinde daha yumuşak bir sürüş için ağırlığı azaltarak dengeyi artırıyor. CVSA2 uyarlanabilir amortisörler ile elektronik olarak yönetilen geri tepme ve sıkıştırma ayarları ile olağanüstü yol tutuşu sergiliyor.

Land Rover SV Edition One modelinin SV modu ile direksiyon, şanzıman, gaz tepkisi, egzoz sesi ve 6D şasini ayarlayarak performansın sınırlarını zorluyor. Bu modla birlikte pist odaklı Trac DSC sistemide aktifleştirilerek otomobil potansiyeli gözler önüne seriliyor.

İç meknada 13,1 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi, üç kollu çok işlevli direksiyon simidi ve elektronik vites kolu yer alıyor. SUBPAC’ın dokunsal ses sistemini entegre eden dünyanın ilk üretim otomobili olan SV Edition One, yüksek kaliteli titreşimler oluşturmak için yapay zeka ve sensörlerden yararlanarak çok boyutlu bir dinleme deneyimi vaat ediyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu