Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerXiaomi

Xiaomi’nin yeni parmak izi tarayıcısı devrim niteliğinde

Bir dönem taklitçi olmaktan öteye gidemeyen Çinli üreticiler artık dünya devi şirketlere kafa tutuyor, hatta birçoklarını geride bırakmayı başardılar. Bakıldığı zaman son yıllarda devrim niteliğinde diyeceğimiz gelişmelerin büyük  bölümünde Çinli şirketlerin imzası var. Son olarak Xiaomi yeni nesil parmak izi tarayıcısı ile Samsung, Apple gibi devlerin yapamadığını yapıyor.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Şirketin başkanı Len Bin tarafından Weibo aracılığıyla yayınlanan video, Xiaomi’nin gelecek akıllı telefonlarda kullanacağı ekrandan parmak izi okuma teknolojisini gösteriyor. Xiaomi’nin halihazırda Mi 8 Pro ve Mi 8 Explorer Edition modellerde ekrandan parmak izi tanıma gerçekleştirilebiliyor, fakat yeni gelişme çok daha ileri bir teknolojiyi karşımıza çıkarıyor.

Xiaomi parmak izi tarayıcısı
Xiaomi parmak izi tarayıcısı

Alt bölümdeki videodan da izleyeceğiniz üzere yeni teknolojide parmak izini tanıma bir defada gerçekleştiriliyor. Parmağını tanıtmak için defalarca kaldırıp indirmeye gerek kalmıyor. Daha da önemlisi parmak izini tanıma işlemi ekranın her yerinden yapılabiliyor. Şu ana kadar olan telefonlarda kullanıcıların belirli bir alana dokunmaları gerekiyor.

Lin Bin’e göre, kilit açma alanı 50 mm x 25 mm ebatlarında ve bu mevcut parmak izi tarayıcılarının 15 katı büyüklüğü anlamına geliyor. Yeni teknoloji şu an bir Mi 8 üzerinde denendi ve görünüşe bakılırsa oldukça verimli çalışıyor. Yılın ikinci çeyreğinde tanıtılacak Mi 9’da bu parmak izi tarayıcısının kullanılması sürpriz olmayacaktır.

 

Redmi Note 7 kamerası daha iddialı olacak! İşte sürpriz gelişme

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu