Xiaomi Watch 2 Pro Sızıntıları Sürüyor, İşte Yeni Nesil Saat

Xiaomi Watch 2 Pro resmi görüntüler eşliğinde ortaya çıktı. WearOS tabanlı akıllı saate Snapdragon W5+ Gen 1 güç verecek.

Geçtiğimiz ay itibariyle ortaya çıkan bazı görüntüler ve bilgiler, Xiaomi Watch 2 Pro akıllı saat hakkında önemli detaylar içermekteydi. Şimdi bu sızıntılara daha fazla eklenirken, amiral gemisi saate dair neredeyse bilinmeyen bir detay kalmadı. Bu defa akıllı saatin hem teknik özellikleri hem de teknik detaylara derin bir bakış atıyoruz.

Xiaomi Watch 2 Pro’de 2 GB RAM ve 32 GB depolama yer alacak. Akıllı saatin güç biriminde ise Snapdragon W5+ Gen 1 tercih edilecek. Akıllı saatin öne çıkan bir diğer özelliği 466×466 piksel çözünürlüğe ve 326 ppi piksel yoğunluğuna sahip 1,43 inçlik AMOLED ekran olacak. Cihaz, tek şarjla 72 saate kadar kullanım sunan 500mAh batarya ve gelişmiş bağlantı için isteğe bağlı LTE modeliyle gelecek. Sızıntıya göre saat ayrıca WearOS işletim sistemine sahip olacak ancak, arayüzde MIUI esintileri olacak.

Xiaomi Watch 2 Pro’nun ekranı Gorilla Glass tarafından korunacak. Kasa yapısının ise paslanmaz çelikten oluştuğu bildiriliyor. Fitness ve sağlık takibi için akıllı saatin 150 farklı spor modunu, EKG izleme, kalp atış hızı takibi, vücut ısısını izleme ve uyku takibini desteği sunacağı gelen bilgiler arasında.

Akıllı saatin yan tarafında fiziksel bir buton olacak ve kullanıcılar bu buton aracılığıyla arayüzde gezinebilecek. 5ATM seviyesinde suya dayanıklılık sağlayacak olan Xiaomi Watch 2 Pro akıllı saatin kısa süre içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Başa dön tuşu