Elektrikli ArabaGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi SU7 Kablosuz Şarj Hızı Hakkında Şirketten Açıklama Geldi

Bir Xiaomi SU7 kullanıcısı, şirketin araçta iddia ettiği 50W gücünde kablosuz şarj gücünden yararlanamadığını belirtti.

Bir Xiaomi SU7 kullanıcısı yakın zamanda şirkete, arabanın 50W kablosuz şarjının neden ara sıra yavaş hissettirdiğini sordu. Sorusuna bir yetkili yanıt verdi.

Xiaomi SU7, 50W değerinde bir kablosuz şarj pedi sunuyor. Ancak şirket yetkilisine göre gerçek şarj hızı, telefon modelleriyle uyumluluk, telefonun şarj sırasındaki durumu gibi bir dizi faktöre bağlı.

Sadece Belli Modeller Xiaomi SU7 Modelinde 50W Hıza Kavuşabilir

Bu, diğer şeylerin yanı sıra sıcaklık ve devam eden bir arka plan süreci gibi faktörleri içerebilir. Bu aynı zamanda telefonun kendi şarj sistemi için de geçerli.

SU7’nin sunduğu kablosuz şarj sisteminden bahsetmişken, Qi ve Xiaomi’nin tescilli kablosuz şarj protokolünü destekliyor. Telefonun ilk etapta bu ikisinden birini desteklemesi gerekeceğini, ayrıca 50W kablosuz şarjı da desteklemesi gerekeceğini belirtmeden geçemeyeceğiz.

50W kablosuz şarj desteğine ve özel şarj protokolüne sahip Xiaomi cihazlarının, Xiaomi SU7 kablosuz şarj pedinde maksimum 50W şarj gücü elde edebileceği bildiriliyor. Ancak Xiaomi 13 Pro‘nun daha küçük bir bobin kullandığını ve SU7’nin kablosuz şarj pedinde 30W kablosuz şarja ulaşabildiğini kaydetti.

Diğer Android cihazların kablosuz şarj için Qi protokolünü kullandığını, SU7’nin ise yalnızca 15W kablosuz şarj hızı sunduğunu ekledi. Apple cihazları Q protokolünün belirli bir frekans bandını kullandığından SU7 yalnızca 7,5W şarj hızı sunabiliyor.

Telefonun, şarj bobinlerinin doğrudan üst üste yerleştirilmediği şarj pedine uygunsuz yerleştirilmesi, telefon marka/modeli ve şarj protokolleri ne olursa olsun, enerji aktarımını ve şarj hızını da engelleyecek. Bu özel durum her kablosuz şarj sistemi için de uygun.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu