AndroidGüncel Teknoloji HaberleriTablet

Xiaomi Pad 6S Pro Tasarımı ve Özellikleri Açığa Çıktı

Xiaomi Pad 6S Pro modeli için tasarım ve özellik sızıntıları yapıldı. Oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip.

11 Şubat 2024 14:53

Çeşitli raporlar, Xiaomi’nin Çin pazarına yönelik Xiaomi Ultra’yı duyurmak için bu ay Çin’de bir lansman etkinliği düzenleyeceğini iddia ediyor. Aynı etkinlikte yeni bir tabletin de gelmesi bekleniyor. Bu tabletin Xiaomi Pad 6 serisine mi yoksa potansiyel Pad 7 serisine mi ait olacağı konusunda belirsizlik olsa da, Xiaomi’nin global web sitesinde bulunan bir görsel, yakında çıkacak tabletin Xiaomi Pad 6s Pro olarak adlandırılacağını öne sürüyor.

Tabletin görseli, Pad 6, Pad 6 Pro ve Pad 6 Max’in de aralarında bulunduğu mevcut Pad 6 ürünleri gibi bir tasarım diline sahip olacağını ortaya koyuyor. Raporlar, Pad 6s Pro’nun Xiaomi’nin yakında çıkacak arabası SU7 ile çalışacak şekilde tasarlandığını iddia etti. HyperOS yerleşik olarak cihazın SU7 ile kusursuz bağlantı sunması bekleniyor.

Görüntü aynı zamanda Xiaomi Pad 6s Pro’nun 12,4 inç ekrana sahip olacağını da ortaya koyuyor. Sızıntılara göre 144Hz yenileme hızı sunan bir LCD panel olacak. Kaputun altında tabletin Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olması bekleniyor. Pil boyutu hakkında henüz bir bilgi olmasa da 120W hızlı şarjı desteklemesi muhtemel.

Pad 6S, Pad 6 serisine ait olduğundan, tabletin birçok özelliğinin mevcut Pad 6 Pro/Pad 6 Max’ten devralınması muhtemel. Dolayısıyla Pad 6S Pro’nun arka tarafında 50 megapiksel+2 megapiksel çift kamera sistemi, 20 megapiksel ön kamera, 10.000 mAh pil ve dörtlü hoparlör kurulumuna sahip olması muhtemel.

Şu anda tabletin fiyatı veya alınacağı pazarlar hakkında herhangi bir bilgi yok. Lansmana gelince, tabletin 22 Şubat’ta ortaya çıkabileceği görülüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu