Xiaomi Pad 6 Aksesuarları Seri Üretime Başladı, Lansman Yakın Gözüküyor!

Xiaomi’nin yeni tablet serisi olacak olan Xiaomi Pad 6 serisinin kalem ve klavye aksesuarları seri üretime başladı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin uzun zamandır isminden bahsettirdiği Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro amiral gemisi tabletleri üzerinde hazırlıkları yavaş yavaş sona eriyor. Son çıkan raporlara göre yeni tablet serisi Nisan ayında Çin’de gerçekleşecek olan Xiaomi 13 Ultra lansmanı sırasında tanıtılacağını söyleniyor. Serinin Pro modelinin sadece Çin pazarında piyasaya sürülmesi beklenirken temel modeli hem Çin hem de küresel pazarda piyasaya sürülebilir.

Seri hakkında son zamanlarda sızıntılar artmaya başladı şimdi ise yeni sızıntılara göre Xiaomi Pad 6 serisinin aksesuarları olması beklenen kalem ve klavyenin Avrupa ve Avrasya bölgelerinde seri üretime başlandığı söyleniyor. Bu duruma bakıldığında yeni serinin Çin’den kısa bir süre ardından küresel pazarda da piyasaya sürmeyi planladığını söyleyebiliriz.

Xiaomi Pad 6 - Sızıntı

Xiaomi Pad 6 hakkında ortaya çıkan sızıntılara baktığımız da 11 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip olacak. Bu ekran 2.8K çözünürlüğü ve 120Hz ekran yenileme hızını destekleyecek. Bunlara ek olarak Qualcomm’un Snapdragon 870 işlemcisi ile güçlendirilecek. Pil bölümüne baktığımız da ise 67W kablolu hızlı şarjı destekleyen 8.840 mAh pil kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Kesin olmamakla beraber tablet 12GB’a kadar RAM ve 512GB’a kadar dahili depolama seçeneklerine sahip olabilir. Söylenmemiş olsa da kesin olarak bizim söyleyebileceğimiz Android 13 tabanında MIUI 14 arayüzü ile birlikte kutusundan çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi 13 Ultra’nın Tanıtım Afişi Sızdırıldı

Serinin Pro modeline baktığımız da ise 2.8K çözünürlüğe sahip 11 inç AMOLED ekrana sahip olacak. Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi ile güçlendirilecek. Ayrıca çift kameraya, dörtlü hoparlörlere ve parmak izi tarayıcısına da sahip olması bekleniyor. Haberimizin de üst bölümünde de bahsettiğimiz gibi bu modelin Çin pazarı dışında diğer pazarlara gelme durumu çok düşük.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu