Akıllı TelefonAndroidGenel

Xiaomi Mi MIX ile çerçevelerden kurtulun!

Çinli üreticiler her yıl daha fazla pastadan pay alırken ilk 10 üretici arasına 8 farklı marka sokarak büyük bir başarıya da imza attılar. Global pazarda Sony ve LG kadar başarılı olamasalar da satış adeti olarak bu firmaları geçen Çinli üreticilerin her yıl rekor üstüne rekor satış rakamlarına ulaştıklarını görüyoruz. Hatta bırakın satış rakamlarını ön sipariş rakamları bile birçok dev üreticinin yıllık satış rakamlarından fazla olabiliyor. Genellikle Çin ve Hindistan pazarına hitap eden bu üreticilerin başında gelen Xiaomi ise Google‘da Android’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı Hugo Barra‘yı CEO olarak göreve getirmesinden sonra büyük bir değişim ve gelişim gösteriyor. Öncelikle yazılımı MIUI‘da büyük birdeğişim gösteren Çinli üretici daha sonra yeni modeller ile daha farklı pazarlara da açılmak istiyor. Bugün haberimize konu olan Xiaomi Mi MIX ise çerçevesiz telefon tasarımını çok daha öteye taşımaya hazırlanıyor.

Dilerseniz telefonun teknik özelliklerine kısa bir göz atalım.

Xiaomi Mi MIX Teknik Özellikler ve Fiyatı

6,4 inç 2K ekran boyutuna sahip olacak olan bu telefonun en önemli özelliklerinden birisi %91,3 oranındaki ekran kasa oranı. Bundan dolayı telefonun muhteşem göründüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Çerçevesiz ya da Edge ekran sahip telefonların kullanım zorlukları olsa da oldukça muhteşem görünmüyorlar mı?

Xiaomi Mi MIX
Xiaomi Mi MIX

128 GB Hafızalı modelde 4 GB  RAM bulunurken; 256 GB hafızaya sahip modelde 6 GB  sistem belleği bulunuyor. 128 GB  modeli 589 dolara satılacakken; 256 GB modelin ise 737 dolar fiyat etiketine sahip olacağını görüyoruz. Telefonun 16 GB arka, 5 GB ön kamerası bulunuyor ama nasıl fotoğraf çekilecek bu da büyük bir soru işareti. Xiaomi Mi MIX en önemli özelliklerinden birisi de 4400 mAh gücündeki pili. Quick Charge 3.0 ile de güçlendirilmiş bu pil gücünün bu ekrana yeterli olacağını öngörebiliriz. Bu noktada arkada bulunan parmak izi okuma sensörünün ve arka kameranın çerçevesinde bulunan sarı halkanın da 18 ayar altın olduğunun altını çizelim…

Kısacası Xiaomi, bu kez abartmış…

Telefona ait diğer görselleri aşağıdan inceleyebilirsiniz…

xiaomi-mi-mix-gold-altin

xiaomi-mi-mix-seramik-kasa

xiaomi-mi-mix-seramik

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu