Akıllı TelefonTeknolojiXiaomi

Xiaomi Mi 6 Cephesinden İlk Bilgiler Geldi

Xiaomi’nin amiral gemi modeli Mi 6 cephesinden ilk bilgiler gelmeye başladı. IHS Technology’nin popüler ve güvenilir analistlerinden Kewin Vang, Xiaomi Mi 6 modelinin Snapdragon 835 işlemcili ilk Çinli akıllı telefon olacağını takipçileriyle paylaştı. Snapdragon 835 işlemcisinden güç alacak ilk telefonun Galaxy S8 olacağı ise geçtiğimiz günlerde Samsung ve Qualcomm tarafından ortak düzenlenen etkinlikte açıklanmıştı.

Xiaomi Mi 5
Xiaomi Mi 5

Tekrar Xiaomi Mi 6 modeline dönecek olursak; selefi gibi yeni yılın ilk çeyreğinde tanıtılacak üst seviye akıllı telefona dair şu an için herhangi bir somut sızıntı gerçekleşmiş değil. 10nm FinFET üretim sürecine sahip altı ya da sekiz çekirdekli Snapdragon 835 işlemcisinden güç alacak telefonda ekranın bu defa Quad HD çözünürlükte ve Super AMOLED yapıda olması bekleniyor. Yakın geçmişe baktığımızda Xiaomi ve Samsung arasında AMOLED ekranların kullanımı noktasında kapsamlı bir anlaşma yapıldığını gördük.

Telefon cephesinden detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. Son olarak Mi 5 modelinin ülkemizde paralel ithalat yoluyla satışta olduğunu ve telefonun fiyatının şu sıralar 1.100 lira seviyesine kadar gerilediğini belirtelim.

>> İlginizi çekebilir; Qualcomm Snapdragon 830 ne zaman geliyor?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu