AndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriTabletXiaomi

Xiaomi HyperOS Güncellemesini Popüler Tableti İçin Yayınladı

Xiaomi Pad 6 için beklenen HyperOS güncellemesinin dağıtımına başlandı. Güncelleme pek çok gelişme içeriyor.

Xiaomi, popüler tablet modeli Xiaomi Pad 6 için önemli bir güncelleme yayınlayarak cihazı yeni Android 14 tabanlı HyperOS işletim sistemine geçiriyor.

HyperOS güncellemesi, Xiaomi Pad 6 için vaat edilen üç büyük sistem güncellemesinden ilkini temsil ediyor ve şirket aynı zamanda tablet için beş yıllık güvenlik güncellemesi taahhüt ediyor. kademeli olarak yayınlanan güncellemenin detaylarına göz atalım.

 

Xiaomi HyperOS Güncellemesinin Temel Özellikleri:

  1. En Yeni Android 14 Platformu: Güncelleme, Xiaomi Pad 6’yı en son Android 14 sürümüyle hızlandırarak kullanıcıların en yeni özelliklere ve güvenlik geliştirmelerine erişmesini sağlıyor. Bu kullanıma Aralık 2023 güvenlik yaması da dahildir.
  2. Geliştirilmiş Kullanıcı Arayüzü: Kullanıcılar, kullanıcı arayüzünde yeni renkler ve animasyonlar sergileyen estetik iyileştirmelerle yeni bir görünüm fark edecekler. Bu görsel yenileme, kullanıcı deneyimini daha sezgisel ve canlı bir arayüzle geliştirmeyi amaçlıyor.
  3. İş İstasyonu Modu: Xiaomi Pad 6’nın öne çıkan bir özelliği olan İş İstasyonu Modu, HyperOS’un ayrılmaz bir parçası olmaya devam ediyor. Bu mod, kullanıcıların masaüstü bilgisayara benzer şekilde küçük pencerelerde birden fazla uygulamayı açmasına ve bunlar üzerinde çalışmasına olanak tanır. Taşınabilir bir cihazda masaüstü benzeri bir deneyim sunan Excel, Word ve Gmail gibi üretkenlik uygulamaları için özellikle kullanışlıdır.
  4. Özelleştirilebilir Kilit Ekranı: Güncelleme, kilit ekranı için kapsamlı özelleştirme seçenekleri getiriyor. Kullanıcılar artık cihazlarını çeşitli temalar, tasarımlar ve görsellerin yanı sıra boyut, stil, yazı tipi ve renk için ayarlanabilir widget’larla kişiselleştirebiliyor.

HyperOS’a güncelleme:

  • HyperOS güncellemesi aşamalı olarak yayınlanıyor.
  • Kullanıcılar güncellemeyi Ayarlar > Hakkında > Yazılım Bilgileri > Güncellemeler bölümünde manuel olarak kontrol edebilir.
  • Ürün yazılımı sürümü 1.0.2.0.UMZINXM olarak etiketlenen güncellemenin boyutu yaklaşık 4,2 GB’dir.
  • Cihazın %75 üzerinde şarj edilmesi ve güncelleme işlemine yaklaşık 10-15 dakika ayrılması tavsiye edilir.
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu