Güncel Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi elektrikli araç ile yollara çıkıyor!

Çin’in Apple’ı olarak gösterilen Xiaomi son birkaç yıl içinde büyük bir değişim ve gelişim gösterdi. 2013 yılında Google’ın Android’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Hugo Barra‘yı şirketin başına oturtan Xiaomi o günden beri büyük bir değişim gelişim gösteriyor. Ülkemizde henüz resmi olarak bulunmayan Çinli üreticinin global azar projesi içinde Türkiye’nin de olduğunu yeri gelmişken belirtelim. Hugo Barra’nın başa geçmesinden sonra özellikle yazılım tarafında büyük bir değişim yaşayan üretici geçtiğimiz ay pazara sunduğu Xiaomi Mi Mix ve Mi Note 2 ile tüm dikkatleri üzerine çeken firma; Xiaomi Notebook Air ile de farklı noktalarda ürün tanıtımları yapıyor. Bir süredir elektrikli araçlar üzerinde çalıştığı bilinen Xiaomi bugün yayınladığı bir basın görseli ile hepimizin kafasını karıştırdı. Görsele göre 12 Aralık tarihinde Xiaomi elektrikli araç tanıtımı yapacak.

Xiaomi elektrikli araç
Xiaomi elektrikli araç

Şu anda en ufak bir bilgi bu konuda bulunmuyor ama Çinli basın kaynakları tanıtılacak ürünün E-ABS kilit açma sistemi, rejeneratif kırma cihazı, yeni nesil cruise kontrol sistemi, fren gelişim sürecinde geliştirilen delikli mafsal diskleri ve tek parçalı kalıp dökme motorları olacağını belirtiliyor. Ayrıca sıcak silikon kaplama pnömatik lastik teknolojisi ile ilgili söylentileri de var. Bakalım Xiaomi bize neler tanıtacak?

Olmalı mı? Olmamalı mı? iPhone 7S mi? iPhone 8 mi?

iPhone 7S
iPhone 7S
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu