Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi Android 14 Güncellemesini Çin Dışına Çıkarıyor

Xiaomi, milyonlarca kullanıcının sabırsızlıkla beklediği Android 14 güncellemesini üç model için küresel pazarlarda sunuyor.

Son birkaç yıla baktığımızda Google, Ağustos ayında Android’in yeni sürümlerini yayınlamaktaydı. Ancak Google bu yıl yeni Android sürümü için bizleri biraz daha bekletecek. Raporlara göre Android 14, ekim ayında Pixel 8 serisiyle birlikte ilk kez çıkış yapacak. Google gibi iş ortakları da ağustos ayından bu yana Android 14 genel beta programını yürütüyor. Bunlar arasında OPPO, OnePlus, Xiaomi ve Samsung yer alıyor. Samsung dışındaki markalar güncellemeyi şu an için sadece Çin’de sunmakta. Ancak Xiaomi, Android 14 sürümünü şimdi küresel kullanıcılara ulaştıracak.

Xiaomi‘nin Çin’deki Android 14 beta programı yalnızca Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’yu kapsıyor. Ancak uluslararası pazarlar için şirket, Xiaomi 12T’yi de listeye dahil etti.

Yukarıda adı geçen akıllı telefonlar için geliştirilen beta yazılımlar yalnızca belirli kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacak. Burada Mi Pilot test kullanıcılarından söz ediyoruz. Firmware dosyaları Xiaomi sunucularından herkes tarafından indirilebilse de her cihaza yüklenemeyecek. Çünkü yazılım yapısı, şirket tarafından işe alınan test kullanıcılarıyla ilişkili Xiaomi hesabını, IMEI numarasını ve seri numarasını kontrol ediyor.

Bu nedenle standart kullanıcıların en son sürüme sahip olmaları için bir süre daha beklemeleri gerekecek. Android 14’ün tüm Xiaomi, Redmi ve POCO cihazlara ulaşması haftalar hatta aylar sürecektir.

MIUI sürümüne gelince, MIUI 15’i bir süredir duymamıza rağmen hala tanıtılması. Şirket yeni MIUI sürümünü muhtemelen kasım ayında ilk kez Xiaomi 14 serisiyle birlikte tanıtacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu