Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi 15 Pro Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Yeni bir rapora Xiaomi 15 Pro modelinin kamera sensör yapılarını ortaya çıkardı. 15 Pro kamera birimiyle ses getirecek.

Xiaomi 15 Pro muhtemelen ekim ayı içerisinde tanıtılacak. Snapdragon 8 Gen 4 işlemci biriminden güç alacak ilk telefon olması beklenen Xiaomi 15 Pro son olarak kamera sızıntısıyla gündeme geldi. Weibo aracılığıyla yapılan bir sızıntıya göre telefon, tıpkı Xiaomi 14 Pro’da olduğu gibi arka tarafında 3 adet 50 megapiksel kamera sunacak. Xiaomi 15 Pro, ana sensör olarak OV50K’yı, 3x telefoto için ise Sony IMX882 sensörü kullanacak.

İşte Xiaomi 15 Pro Kamera Özellikleri

OV50K adlı sensörün bir inç büyüklüğünde olduğu gelen bilgiler arasında. Buna karşılık, Xiaomi 14 Pro biraz daha küçük olan 1/1,31″ büyüklüğünde bir sensör kullandı. Bu sensör hakkında çok fazla bilgi mevcut değil. Bununla birlikte, üretici yakın zamanda OV50K40 adlı sensörün daha küçük (1/1,31″) bir versiyonunu piyasaya sürdü. Şirkete göre bu kamera, sınıfının en iyisi tekli sensörü sağlamak için yanal taşma entegrasyon kapasitörlerinin (LOFIC) yeteneklerinden yararlanıyor. Standart modda tek pozlamayla insan gözü seviyesinde HDR elde edildiği bildiriliyor.

Sızıntıya göre telefoto sensör, güç tüketiminin oldukça iyi. Xiaomi 14 Pro, 3,2x telefoto özelliği için Samsung ISOCELL JN1 sensörünü kullanıyor. Önceki modelle karşılaştırıldığında telefotoya geçişin iyileştiği bildiriliyor. Telefoto kameranın diyafram açıklığı da önemli bir rol oynayacaktır.

Daha önce ortaya atılan bilgilere göre Xiaomi 15 Pro, sol üst köşede kare şeklinde bir kamera modülüyle gelecek. Ancak flaş kamera adasının dışına yerleştirilecek. Bunun nedeni büyüyen sensörlerün sonucu olaarak alan yetersizliği olabilir. Ayrıca sensörlerin önünde geliştirilmiş lensler de kullanılacak.

Telefon, 2K mikro kavisli bir ekrana sahip olacak. Telefonun ekim ayı ortasında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve gücünü Snapdragon 8 Gen 4 yonga setinden alacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu