Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi 15 Kamera Özellikleri Netleşiyor

Xiaomi 15 modelinde daha geniş bir diyafram açıklığının yanı sıra gelişmiş lensle ve ışığa duyarlı bir makro kamera yer alacak.

Xiaomi 15 ve Xiaomi 15 Pro bir süredir çeşitli sertifika kurumlarınca onay alıyor. Serideki modeller kısa süre önce IMEI veritabanında göründü. Listeye göre seride Xiaomi 15, Xiaomi 15 Pro ve bir de Pro modelin titanyum seçeneği olacak. Ekim ayında tanıtılması beklenen cihazlara yönelik sızıntılar devam ederken, son olarak güvenilir bir kaynak Xiaomi 15 modelinin bazı kamera özelliklerini açıkladı.

Xiaomi 15 Serisinde Daha İyi Kamera Yer Alacak

“Smart Pikachu” adlı güvenilir kaynak, Weibo aracılığıyla Xiaomi 15 serisinin kamera sistemi hakkında bazı bilgiler paylaştı. Kaynağa göre Xiaomi, amiral gemisi serisiyle tam odak uzaklığına sahip, geniş diyafram açıklığına sahip bir ana kamera sunmaya hazırlanıyor.

Seri, geliştirilmiş lenslerle donatılacak ve ışığa duyarlı makro çekim, flaşlı çekim ve tam odak uzaklığına sahip ana portreler sunacak. Xiaomi 15 serisinde muhtemelen OmniVision sensörüyle donatılmış olarak gelecek.

Xiaomi 14 Pro HyperOS

Kaynak ayrıca, “Seramik var” diyerek seride bir modelde seramik arka yüzeyin kullanılacağı bilgisini verdi. Ayrıca “1 inç isteyen, ultra’yı bekleyin” ifadesinin, 1″ sensörün yine Ultra modeline özel olacağını belirtti. Xiaomi 15 Ultra bu durumda Xiaomi 15 ve 15 Pro’dan birkaç ay sonra tanıtılacak.

Diğer bazı sızıntılara göre şirket nihayet seriye bir ultrasonik parmak izi tarayıcı sunabilir; bu, aynı zamanda ıslak parmak gibi farklı koşullarda daha güvenilir ve daha hızlı kilit açmanın yanı sıra daha geniş bir kilit açma alanı da sunacaktır.

Serinin Qualcomm’un yaklaşmakta olan Snapdragon 8 Gen 4 amiral gemisi yonga setinden güç alan ilk telefonlar olması bekleniyor. Standart modelin düz 1.5K ekran, düz kenarlar ve biraz daha hızlı 100W (90W’tan yukarı) hızlı şarj destekleyeceği gelen bilgiler arasında. Xiaomi 15 Pro, dört tarafı kavisli tasarıma sahip daha yüksek bir 2K panel ve 5000 mAh pil (14 Pro’nun 4880 mAh) sunacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu