Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro Nihayet Ortaya Çıktı

Sadece iki gün uzağımızda olan Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro nihayet ortaya çıktı. İşte telefonlara dair son sızıntılar...

Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro heyecanı sürüyor. Xiaomi’nin 26 Ekim tarihinde resmi olarak duyuracağı telefonlar ilk kez resmi paylaşımlarda ortaya çıktı. Her iki telefon beklendiği gibi arka kısımda dikdörtgen şeklinde devasa bir kamera modülüne sahip olacak. Xiaomi ayrıca telefonlardaki Leica kameralara dair bazı detaylar paylaştı.

Xiaomi, Xiaomi 14 serisinde bir kez daha Leica Optics Summilux lensini ön plana çıkardı. “Bu sefer Xiaomi ve Leica bir adım daha atmak için bir araya geldi! Xiaomi 14, normalde Leica’nın 2000 $’ın üzerinde fiyatlarda satılan dijital ve DSLR fotoğraf makinelerinde yer alan birinci sınıf Summilux lensler içerecek. Xiaomi ilk kez amiral gemisi telefonlarında bu lensi kullanacak.

Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro Geekbench Testinde

Öte yandan duyuruya kısa bir süre kala Xiaomi 14  serisi Geekbench listesinde ortaya çıktı. Buradaki verilere göre telefonların ikisi de Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacak. İşlemci böylece ilk kez bu modellerde kullanılmış olacak. Ayrıca her iki telefon 16GB RAM’e sahip olacak ve kutudan Android 14 tabanlı HyperOS kullanıcı arayüzü ile çıkacak.

Sonuçlara gelince; Xiaomi 14 tek çekirdekte 2210 ve çoklu çekirdekte 7486 puan almayı başarıyor. Xiaomi 14 Pro ise aynı testte 2222 ve 7495  puanlar alıyor. Bir süre önce Dimensity 9300 işlemcili OPPO Find X7 modeli de Geekbench testinde ortaya çıktı. OPPO’nun amiral gemisi telefonu bu testlerden 2139 ve 7110 puan almayı başardı.

Xiaomi 14 serisi ilk etapta sadece Çin pazarında satışa sunulacak. Özellikle fiyat bilgisini merakla beklediğimiz telefonların küresel pazara açılmaları için bir süre beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu