Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi 14 Ultra Pil Kapasitesi ve Dayanıklılığı İle Fark Yaratıyor

Xiaomi'nin saatler sonra tanıtılacak amiral gemisi telefonu Xiaomi 14 Ultra 5.300 mAh büyüklüğünde bir pil ile çıkış yapacak.

Xiaomi, 22 Şubat tarihinde Xiaomi 14 Ultra ve Xiaomi Pad 6S Pro‘yu duyurmak için Çin’de büyük bir etkinlik gerçekleştirecek. 14 Ultra, geçen yıl piyasaya sürülen Xiaomi 13 Ultra ile karşılaştırıldığında çeşitli yükseltmelerle gelecek. Markanın Weibo hesabı üzerinden paylaşımlar, cihazın önceki modele göre daha iyi dayanıklılık sağlayan ve daha büyük bir pil sunacağını gösteriyor.

Xiaomi 14 Ultra, 5.300mAh bataryaya sahip ve bu da önceki modele kıyasla pil ömrünün yüzde 17 artacağı anlamına geliyor. Üstelik pil kapasitesi artırılırken hacmi yüzde 8 oranında azaltıldı. En yeni silikon karbon anot teknolojisiyle pil maksimum yüzde 6 silikon içeriğine ulaşıyor. Bataryanın, benzerleri arasında 779Wh/L ile en yüksek enerji yoğunluğunu sunması dikkat çekiyor.

Şirket henüz 14 Ultra’nın hızlı şarj özelliklerini doğrulamadı. Ancak sızıntılarda cihazın 90W kablolu şarj, 50W kablosuz şarj ve ters kablosuz şarj sunacağını ortaya çıkardı.

Dayanıklılık söz konusu olduğunda şirket, Xiaomi 14 Ultra’nın orta çerçevesinin bükülmeye karşı iki kat, ekranın düşmelere karşı on kat daha dayanıklı olduğunu ve Kona deriden oluşan arka panelin altı kat daha dayanıklı olduğunu söyledi. Marka, cihazın SGS beş yıldızlı dayanıklılık sertifikası aldığını da doğruladı.

14 Ultra siyah ve beyaz gibi tonlarda gelecek. Resmi görseller bu modellerin arka kısmının deri olacağını gösteriyor. Öte yandan söylentilere konu olan mavi versiyonun arka kısmının seramik olduğu gelen bilgiler arasında.

Snapdragon 8 Gen 3 işlemci biriminden güç alacak olan telefon en çok da kamera özellikleriyle öne çıkacak. Telefonda Leica tarafından desteklenen dört arka kameraya yer verilecek. Merak edilen kamera birimi şu şekilde olacak:

  • f/1,63-4,0 diyafram açıklığına sahip 50 megapiksel Sony LTY 900 ana kamera
  • f/1,6 ultra geniş açılı 50 megapiksel IMX858 sensör
  • f/1,6 diyafram açıklığına ve 3,2x optik yakınlaştırmaya sahip 50 megapiksel IMX858 telefoto kamera
  • f/2,5 diyafram açıklığına ve 5x optik yakınlaştırmaya sahip 50 megapiksel IMX858 periskop kamera
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu