Xiaomi 14 Pro’nun Üç Özelliği Daha Şimdiden Belli Oldu

Xiaomi 14 Pro sızıntılara konu olmaya devam ediyor. Yeni bir rapora göre telefonda 120w şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde pil yer alacak.

Yakın zamanlı bir raporda kamera özellikleri detaylandırılan Xiaomi 14 Pro, yeni sızıntılara konu olmayı sürdürüyor. Son gelişmeler bir kez daha mobil dünyasının bir numaralı bilgi kaynağı Digital Chat Station’dan geliyor. Güvenilir kaynak Xiaomi 14 Pro’nun bazı temel özelliklerine ışık tutuyor.

Kaynak, bir weibo paylaşımında telefonun SM8650 kod adlı yonga setine sahip olacağını bildirdi. Bu işlemci, Qualcomm’un yen nesil Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti olacak. Kaynak ayrıca Xiaomi 14 Pro’nun 5.000 mAh büyüklüğünde pile sahip olacağını söyledi. Bu pil 120 watt kablolu ve 50 watt kablosuz hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Xiaomi 13 Pro (4.820 mAh) ile kıyaslandığında pil tarafında ufak bir büyüme söz konusu olacak. Kablolu ve kablosuz şarj hızları ise aynı kalıyor.

Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 14 Pro Periskop Kamera İle Geliyor

Yakın zamanlı bir rapora göre Xiaomi 14 Pro’daki en önemli gelişme kamera biriminde yaşanacak. Xiaomi’nin 13 Ultra modelinde yer verdiği periskop kamera bu defa 14 Pro’ya getirilecek. Böyle ilk kez bu seride periskop kamera kullanımı gerçekleşecek. Telefonda ayrıca 50 megapiksel ana sensör ve 50 megapiksel ultra geniş açılı kameralar kullanılacak.

Xiaomi 14 serisi yıl sonunda tanıtılacak. Kasım ya da aralık ayında tanıtılacak telefonlar ilk etapta Çin pazarına yönelik olacak. Telefonların küresel pazarlara açılması 2024’ün ilk çeyreğini bulacaktır.

Başa dön tuşu