Xiaomi 14, HyperOS İle Galaxy S24 Ultra’yı Geçmeyi Başardı

Duyurusuna kısa bir süre kalırken Xiaomi 14 HyperOS sürümüyle Geekbench testinde ortaya çıktı. Telefon oldukça güçlü görünüyor.

Xiaomi, yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 14‘ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 27 Ekim 2023 olarak belirlenen lansman tarihi hızla yaklaşırken, telefon hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Xiaomi 14 son olarak Geekbench testinde HyperOS kullanıcı arayüzünü çalıştırırken görüntülendi. Telefonun elde ettiği Geekbench 5 ve 6 puanları sonrasında etkileyici sonuçlar ortaya çıktı.

Xiaomi 14 temel modeli için sızdırılan Geekbench 5 puanı ve Geekbench 6 puanı, cihazın müthiş yeteneklerini ortaya koyuyor. Cihaz, Geekbench 5’te tek çekirdek puanı 1698 ve çoklu çekirdek puanı 6260’a ulaşıyor. Bu sonuçlar zaten çok çeşitli ve zorlu görevleri kolaylıkla yerine getirebilecek yüksek düzeyde bir performansa işaret ediyor.

Xiaomi 14, Geekbench 6’da, 2244’lük tek çekirdek puanı ve 6820’lik çok çekirdek puanıyla daha da etkileyici sonuçlara imza atıyor.  Bu skorlar amiral gemisi telefonun sağlam gücünü işaret edien bir başka işaret. Hatırlatmak gerekirse Galaxy S24 Ultra aynı kıyaslama testinden 2234 ve 6807 puanlar almayı başardı.

Galaxy S4 Ultra ve Xiaomi 14 arasındaki performansı farkını tatmin edici bulmayanlar olacaktır. Ancak unutmayalım ki Galaxy S24 Ultra bu yıl da Snapdragon 8 Gen 3’ün hız aşırtılmış sürümüne sahip olacak. Xiaomi 14’te ise Snapdragon 8 Gen 3’ün standart versiyonu olacak.

Xiaomi 14 HyperOS Sürümüyle Çalışıyor

Xiaomi 14’ün Geekbench testinde ortaya çıkan temel özelliklerine daha yakından bakalım. Cihaz, çoklu görevlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini ve zorlu uygulamaların zahmetsizce kullanılmasını sağlayan 16 GB RAM ile geliyor. İşlemci biriminde Snapdragon 8 Gen 3’ün yer alacak telefonun yazılım biriminde ise HyperOS yazacak. Yeni arayüz sürümü ilk kez Xiaomi 14 serisiyle çıkış yapacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu