Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriXiaomi

Xiaomi 14’ün Ekran Özellikleri Fark Yaratıyor

Xiaomi cephesinden paylaşımlar sürüyor. Bu defa Xiaomi 14 modelinin mükemmel görünen ekran özellikleri açıklandı.

Xiaomi 14 serisi için heyecanlı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Snapdragon 8 Gen 3’ün tanıtım etkinliğinde görücüye çıkan telefon için Xiaomi’den bir açıklama daha geldi. Bu defa Xiaomi 14 modelinin ekran özellikleri açıklandı.

Xiaomi tanıtımlarını genelde serinin standart modeli üzerinden yapıyor; ki satışlara bakıldığında bu seride kullanıcıların standart modele daha fazla ilgi gösterdiğini göreceksiniz. Şimdi Xiaomi 14’ün ekran özelliklerine geçelim.

Xiaomi 14 Ekran özellikleriyle Fark Yaratıyor

Xiaomi 14 için yayınlanan poster, ekranın 1.5K çözünürlüğünde, 460 ppi yoğunluğa, 1-120Hz LTPO yenileme hızını desteklediğini gösteriyor. C8 olarak isimlendirilen yeni nesil AMOLED ekran aynı zamanda tam DC karartmayı destekleyecek ve TÜV Rheinland üçlü sertifikasına sahip olacak.

Raporlara göre Xiaomi ve TCL Huaxing tarafından ortak geliştirilen bu ekran, 3000 nit ultra yüksek ekran parlaklığa erişebilecek. Geniş bir görüş açısına sahip olacak bu ekran önceki nesle göre güç tüketimini yüzde 17 azaltıyor.

Xiaomi 14’ün ekranı 6.36 inç büyüklüğünde olacak. Üst ve yan ekran çerçeveleri sadece 1.61 mm kalınlığında, alt çerçece ise sadece 1.71 mm kalınlığında görünüyor. iPhone 15 Pro’da çerçeve kalınlıkları 1.75 mm idi.

26 Ekim’de tanıtılacak Xiaomi 14’e Snapdragon 8 Gen 3’ün güç vereceği resmi olarak açıklandı. Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi önceki nesle göre yüzde 30 daha yüksek CPU ve yüzde 25 daha fazla GPU performansı sağlıyor. Enerji verimliliği ise yüzde 20-25 oranında artırılan işlemcide Adreno 750 GPU donanımsal ışın izlemeyi ve 240 FPS oyun oynamayı da destekliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu