Xiaomi 13 ve 13 Tasarımı ile Karşımızda!

Xiaomi’nin yıl sonu tanıtacağı telefonu Xiaomi 13 ve 13 Pro kendini şimdiden gösterdi. Tasarımda büyük bir değişiklik olmayabilir.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yüksek ihtimalle Aralık ayında karşımıza Xiaomi 13 ailesi ile çıkacak. Yine 13 ve 13 Pro olmak üzere birden fazla model tanıtacak olan firmanın, tasarımsal açından neler yapacağı merak ediliyordu. Bugün gelen bilgiler telefonun tasarımını gözler önüne serdi. Henüz doğrulanmayan bir kaynaktan gelen görsellere göre tasarımda büyük bir değişiklik görmeyeceğiz.

Qualcomm önümüzdeki günlerde karşımıza Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile çıkacak. Bu yonga setini ilk kullanan telefonlardan biri de Xiaomi’nin yeni canavarı olacak. 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçenekleri ile gelmesi beklenen bu canavarların kamera tarafında da iyileştirmeler ile gelmesi bekleniyor.

Xiaomi 12S Ultra ile kamera alanında Leica ile anlaşan Xiaomi’nin bu işbirliği yine sürdürmesi ve kullanıcılarına üst düzey bir kamera deneyimi sunacağı söyleniyor. Ekran tarafında ise yine Xiaomi 12’nin ekranı kullanılacak gibi görünüyor. Hızlı şarj konusunda bu yıl 150W ve üzerine çıkılabilir.

Xiaomi 13

Fiyat açısından Xiaomi’nin Çin’de zam yapmaması ancak Avrupa pazarında fiyatları biraz zamlaması bekleniyor. Bakalım Çinli teknoloji devinin yeni telefonları nasıl olacak? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu