Xiaomi 13 Pro Kullananlar Ayvayı Yedi!

Xiaomi’nin inceleme yapacaklar için gönderdiği Xiaomi 13 Pro modelini kullanıp gösterenlere çok ciddi para cezaları kesilecek.

Xiaomi’nin Halkla İlişkiler Departmanı Genel Müdürü Wang Hua, Weibo’da kullanıcılarıyla iletişim kurarak, bunun Xiaomi 13 Pro’yu sızdıran kişinin başına ne geleceğini açıkladı. Bilmeyenleriniz için Xiaomi 13 Pro adrese teslim etmesi gereken bir kurye tarafından çalınmıştı. Şimdilik telefonun kime teslim edildiği bilinmiyor. Ancak Xiaomi, duyurudan önce popüler incelemecilere telefon gönderdiğini açıkladı.

Ayrıca hırsızlık olgusu üzerine bu kişiye karşı ceza davası açıldığını belirtti. Wang Hua ayrıca, bilgi gizlilik anlaşması imzalayan bir blog yazarı tarafından sızdırılmış olsaydı, 143 bin dolar para cezasıyla karşı karşıya kalacağını belirtti. Ama durum böyle değil.

Birkaç gün önce, anonim kullanıcıların amiral gemisi akıllı telefon Xiaomi 13 Pro’yu Çin’deki kullanılmış bir cihaz platformu üzerinden sattığı ve ardından çalışan bir telefonun birçok fotoğrafının internette göründüğü biliniyordu.

Daha sonra, kanalı 8 milyondan fazla kişiye abone olan Çinli otomobil blog yazarı Chen Zhen, test için aldığı Xiaomi 13 akıllı telefonunun bir görüntüsünü yanlışlıkla sızdırdı. Sızıntı için özür diledi ve cezalandırılmaya hazır olduğunu belirtti.

a

Xiaomi’nin 143 bin dolarlık bu cezası şimdiye kadar verilmiş en büyük sızıntı cezası olarak da tarihe geçecek gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu