Akıllı TelefonAndroidGenelGüncel Teknoloji HaberleriGündemMobirollerXiaomi

Xiaomi 13 İptal Mi Oldu? İsim Değişebilir!

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 13 isim değişikliğine gidebilir. Çinli firma karşımıza direkt olarak Xiaomi 14 ile çıkabilir.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin sunumundan sonra Xiaomi, bu mobil platforma dayalı ilk akıllı telefonlardan birini piyasaya süreceğini hemen duyurmuştu. Ancak Xiaomi bu telefonun adını belirtmedi. Xiaomi 13 olarak isimlendirilmesi beklenen bu telefonun son dakika bir değişikliğine gidebileceği söyleniyor.

Çin’in Twitter’ı olarak bilinene Weibo, Xiaomi 14’ün paketlerini içeren kutunun bir fotoğrafını yayınladı. Ayrıca Xiaomi’nin amiral gemisi serisinde 13 numarayı kaçırmaya ve hemen 12“den 14”e geçmeye karar verdiği bildirildi.

Daha önce Xiaomi’nin Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro amiral gemileri ile birlikte MIUI 14 bellenimini sunacağı bildirilmişti. Artık Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro isimleri onlara daha çok yakışıyor gibi görünüyor. Buna ek olarak, Apple kısa süre önce iPhone 14 serisini piyasaya sürdü, bu nedenle Xiaomi, bu konudaki rakibinden daha düşük olmamak için adın bu varyantını seçebilir.

Xiaomi 13

Muhtemelen, yeni amiral gemisi çok dar çerçeveli bir ekran, geniş alana sahip ultrasonik parmak izi tarayıcısı, UFS 4.0 depolama ve geliştirilmiş bir kamera ile gelecek. MIUI 14 ile akıcı bir deneyim sunacak olan bu canavarların fiyatlarının zamlı olarak gelmesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu