Xiaomi 12 Pro’nun Yeni Videosu Heyecan Yarattı

Xiaomi 12 Pro için başrolünde şirket başkanın yer aldığı bir video yayınlandı. Video, kutuda şarj cihazı olup olmadığını gösteriyor.

Xiaomi sadece iki gün sonra Xiaomi 12 serisini duyuracak. Etkinlikte ayrıca merakla beklenen MIUI 13 sürümünün de tanıtımı gerçekleşecek. Xiaomi’nin bir güne sığdıracağı yenilikler bunlarla sınırlı olmayacak. Marka etkinlikte ayrıca Xiaomi Watch S1 adında yeni akıllı saatini de görücüye çıkaracak. Xiaomi 12x, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro hakkında bugüne kadar sayısız paylaşım yapıldı. Hatta bir süredir Xiaomi cephesinden de resmi paylaşımlar gelmekte. Son olarak başrolünde Xiaomi başkanı Lei Jun’ın yer aldığı bir video yayınlandı. Videonun bir diğer kahramanı ise 12 Pro.

Lei Jun’ın önüne önce büyük bir kutu getirilir. Kutuyu her açtığında matruşka bebekleri gibi içerisinde bir kutu daha çıkıyor. Her kutunun içerisinde 12 Pro’nun bazı özelliklerine yer veriliyor. Son kutuya gelindiğinde ise Lei Jun’ın ellerinde artık Xiaomi 12 Pro’nun kutusu duruyor. Kutu çok sayıda kilit ile kapatılmış.

Burada dikkat çeken nokta kutunun büyüklüğü. Bu durum telefonun kutusunda şarj cihazının olacağını onaylıyor. Xiaomi geçtiğimiz gün yaptığı bir paylaşımda Xiaomi 12 Pro’nun 120 watt hızlı şarj desteğiyle geleceğini onayladı. Öte yandan kutu, Xiaomi Mi 8’in satış kutusunu anımsatıyor.

Xiaomi 12 Pro’da 6.6 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefonun arkasında üçlü kamera paketi göreceğiz. Ana kameranın 50 megapiksel çözünürlüğünde ve 1/ 1.28 inç büyüklüğünde Sony IMX707 sensör tercih edilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu