GenelTwitter

X (Twitter) Hesap Silme Nasıl Yapılır? Kalıcı Hesap Silme (2024)

X (Twitter) hesabını silme artık çok kolay. Bu haberimizde sizlere X hesabınızı nasıl sileceğinizi adım adım anlattık.

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra birçok  değişikliğe uğrayan X, takip etmezseniz bile size günlük trend paylaşımları karşınıza çıkartıyor. Ülkelerin gündemleri hakkında diğer platformlara göre daha hızlı haberdar olduğunuz X, bazen kullanıcılar tarafından kullanılmak istenmeyebiliyor. Biz de bu haberimizde X(Twitter) hesap silme işleminizi nasıl yapacağınızı adım adım anlattık. İşte yapmanız gerekenler…

X (Twitter) Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Twitter adresinizi silmeden önce kullanıcı verilerinizi indirmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için bu linke tıklamanız yeterli olacaktır. Hesap bilgilerinizi indirmeniz biraz zaman alacaktır. X bu bilgilerinizi birkaç gün içerisinde hazırlayıp size bildirim olarak sunacak. Ardından hesap bilgileri, hesap geçmişi, uygulama ve cihazlar, hesap etkinliği, ilgi alanları ve reklam verileri içeren bir ZIP dosyası indireceksiniz.

Twitter Hesap silme

Kullanıcı verilerinizi de indirdikten sonra https://twitter.com/settings/deactivate linkine tıklayarak Twitter hesap silme işlemine başlayabilirsiniz. Bu, hesabını devre dışı bırakacaktır uyarısı gördüğünüz yerin altındaki devre dışı bırak seçeneğine tıklayarak hesabınızın silme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Ardından hesabınızı silme işlemi yaptıktan sonra 30 gün içerisinde kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte girerek hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz. X, hesabını silip sonradan pişman olan kullanıcılar için 30 günlük süre veriyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu