Akıllı TelefonGenelGoogleGüncel Teknoloji HaberleriGüncellemeLaptopMicrosoftMobirollerTeknolojiWindowsYazılım

Windows 10 devrim niteliğindeki Mayıs güncellemesini nihayet aldı!!!

Microsoft, merakla beklenen Windows 10 Mayıs güncellemesini nihayet kullanıma sundu. Emin olun ki, bu sürüm beklediğinize değecek.

Günümüzde neredeyse her bilgisayarda kullanılan Windows 10 işletim sistemi, bugün vaat edildiği gibi devrim niteliğindeki Mayıs güncellemesini nihayet aldı.  Microsoft, bu sürümü beklenenden bir gün önce yayınlayarak kullanıcılarına adeta sürpriz yaptı.  Yılda bir planlanarak Mayıs aylarında sunulan bu güncelleme, cihazlara yeni özelliklerin yanı sıra, performans konusunda da en iyi deneyimleri sunuyor.

Windows 10 2004 sürümü ile gelen yenilikler

2004 yapı numarasıyla  piyasaya sürülen bu güncelleme, Cortana asistanı için yenilenmiş bir arayüz getiriyor. Buna ek olarak, artık  bilgisayarınızı kapattıktan sonra bile sanal masaüstleri için haberlerinizi güncelleyip, daha sonra adlandırarak kayıt edebileceksiniz. Ayrıca, bu güncelleme ile birlikte, not defteri, Dosya Gezgini gibi sistem uygulamaları güncellendi ve takvim uygulaması da en iyi verimlilik için geliştirildi.

Windows 10 Mayıs güncellemesi nasıl yüklenir

Ne yazık ki, Microsoft bu güncelleştirmeyi kullanıcılarının bilgisayarlarına otomatik olarak vermiyor. Ancak  güncellemeyi yüklemek istiyorsanız, önümüzde iki seçenek var.  İlk olarak, ayarlara girerek güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Bu sayede Microsoft size bu sürümü yüklemek için bir bağlantı verecek.  İkinci yol ise,  Microsoft web sitesine girerek,  “Şimdi güncelle” seçeneğine tıklatmak olacak. Bu sayede Microsof, Windows 10 2004 sürümü için sizlere bir dosya sunacaktır. Sunulan bu dosyayı manuel olarak indirerek kurulumu  gerçekleştirebilirsiniz.

Peki sizler bu sürüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Microsoft Mayıs güncellemesi ile beklenenleri karşılayabilecek mi?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu