Sosyal MedyaWhatsApp

WhatsApp, Yeni Metin Biçimlendirme Seçeneğini Test Ediyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android ve iOS kullanıcıları için yeni metin biçimlendirme özelliğini test etmeye başladı.

Dünyanın açık ara en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platformu sürekli güncel tutmaya çalışıyor. Kullanıcıların geri bildirimlerine kulak veren Meta, 2016 yılında getirdiği metin biçimlendirme özelliğini geliştirdi. Daha fazla biçimlendirme seçeneği ile ayarlar seçeneğini zenginleştiren mesajlaşma uygulaması, bu özelliği Android ve iOS beta kullanıcıların kullanımına sundu.

WhatsApp Yeni Metin Biçimlendirme Seçeneği Nasıl Çalışıyor?

Kullancılar gönderecekleri metnin bir bölümünü vurgulamak için ‘>’ işaretini kullanabilecek. Bunun yanında  ‘-‘ veya ‘*’ karakterlerini kullanarak belli madde işaretli listeler oluşturabilecekler. WABetaInfo platformu gelen özelliğin nasıl çalıştığını ekran görüntüsü ile paylaştı.

Whatsapp metin biçimlendirme
Whatsapp metin biçimlendirme

Yeni özelliğin Android WhatsApp beta uygulamasının 2.24.2.9 sürümüne ve iOS için 23.21.1.75 sürümüne sahip kullanıcıları erişebilecek. Önümnüzdeki haftalarda ise stabil sürüm için kullanıma sunulması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu