GenelSosyal Medya

Meta, Instagram Paylaşımlarını WhatsApp Üzerinden Yapmayı Test Ediyor!

Meta, WhatsApp ve Instagram entegrasyonunu üst seviyeye çıkaracak yeni özelliklerin testlerine başladı. İşte ayrıntılar...

Çatısının altında Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı barındıran Meta, kuşkusuz dünyanın en büyük sosyal medya şirketi. Bu nedenle bir platformda olan özelliği zaman zaman diğerlerinde de görebilirsiniz. Örneğin Snapchat’ten esinlenen “Hikayeler” ilk olarak Instagram sonra Facebook ve en son da WhatsApp’ta karşımıza çıkmıştı. Ancak şirket ortak özellikleri aynı zamanda platformları birbirine bağlamak için de kullanıyor. Bunun son örneği olarak Instagram ve WhatsApp birbirine entegre oluyor.

WhatsApp ve Instagram Entegrasyonu Artıyor!

Hikayeler yukarıda da bahsettiğimiz gibi uzun zamandır tüm Meta platformlarının bir parçası. Hatta şirket, bir süre önce Facebook ve Instagram’da aynı anda hikaye paylaşmayı mümkün kılarak bu iki platformun bazı paylaşımlarını birleştirdi. Bu durum, TeknoBurada Instagram hesabı gibi hesapların yönetimini kolaylaştırırken, WhatsApp ise bu entegrasyonun dışında kaldı.

Ancak şirketin son sürümde WhatsApp ve Instagram hesaplarını birbirine bağlama özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Özelliği kullanmak için yapmanız gereken şey ise basit. Play Store’da mevcut olan en son beta sürümünü (v2.23.25.20) indirdikten sonra Ayarlar → Gizlilik → Durum → Durum güncellemelerimi paylaş altında bulunan ayara giderek iki hesabı birbirine bağlamak. Sonrasında ise WhatsApp’ta paylaştığınız Hikayeler, Instagram hesabınızda da görüntülenecek.

Elbette ki bu özellik hala geliştirme aşamasında. Yani şimdilik sadece beta kullanıcılarına açık. Şirket muhtemelen bir süre test yaptıktan sonra ortak Hikayeler özelliğini tüm kullanıcılara sunacaktır. Elbette ki Facebook’un da buna dahil olması ve tek paylaşım ile üç platformda paylaşım yapılması bekleniyor. Yine de bazı kullanıcılar endişeli.

Meta’nın bir süredir WhatsApp üzerinden para kazanmaya çalıştığı biliniyor. Ancak şirket bunu yapmak için doğru yolu hala arıyor. Kullanıcıların bir kısmı Hikayeler paylaşımı gibi özelliklerin artarak platformun biraz daha “sosyal medyamsı” bir hal almasından endişe ediyorlar. Bu endişelerde haklı olup olmadıklarını ise zaman gösterecek gibi duruyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu