WhatsApp, Görüntülü Aramalarda Ekran Paylaşımı Özelliğini Duyurdu

WhatsApp son dönem yenilikleri arasında en çok dikkat çekenlerinden biri olan WhatsApp ekran paylaşımı özelliğini kullanıma sunmaya başladı.

2016 yılında görüntülü arama özelliğini duyuran WhatsApp, şimdi bunu daha da geliştirecek bir işlevi duyurdu. WhatsApp ekran paylaşımı özelliği kullanıma sunuldu. Meta Kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından açıklanan “Paylaş” özelliğiyle birlikte görüntü arama esnasında dilerseniz telefon ya da tabletinizin ekranı ya da bir uygulamayı karşıdaki kişinin ekranına yansıtabileceksiniz. Özelliğin aktif edilmesiyle ekrandaki her şeyin karşıdakine yansıtabilecek ve dilediğiniz zaman sonlandırabileceksiniz. Özellik ayrıca hem dikey hem de manzara modunda kullanılabilecek.

Şirket, Mayıs ayında Android’de ve Haziran ayında Windows için beta olarak ekran paylaşımını test etmeye başladı. Yeni özellik şimdi WhatsApp uygulamasının en son sürümünde herkesin kullanımına sunuluyor.

WhastApp Ekran Paylaşımı hakkında şirkette şu açıklama geldi:

İster iş için belge paylaşın, ister ailenizle fotoğraflara göz atın, bir tatil planlayın veya arkadaşlarınızla çevrimiçi alışveriş yapın ya da sadece teknik destek konusunda büyükanne ve büyükbabanıza yardım edin – ekran paylaşımı, arama sırasında ekranınızın canlı görüntüsünü paylaşmanıza olanak tanır.

Öte yandan NTV’nin haberine göre WhatsApp, diğer kullanıcılardan gelen cevapsız aramaların unutulmaması için bir hatırlatıcı özellik üzerinde çalışıyor. Özellğin henüz bazı kullanıcılar tarafından Windows uygulamasının son güncellemesinde kullanılabildiği belirtildi. Öte yandan ilerleyen zamanlarda herkes için erişime açılacağı vurgulandı.

Başa dön tuşu