GenelGüncel Teknoloji HaberleriSosyal Medya

WhatsApp beklenen özelliğe kavuşuyor!!!

Mobil internetin ilk zamanlarını hatırlar mısınız bilemem ama GPRS teknolojisinin kullanıldığı ve eski telefonlarımızdan Google ana sayfasına girdiğimiz andaki mutluluğu tarif etmek mümkün olmasa da ödediğimiz veri bedellerini daha dün gibi hatırlıyoruz. Mobil internetin gelişmesi ile birlikte konuşma hatta mesajlaşma şeklimiz bile değişti. Yıllar önce SMS tek çareyken artık bu servisi kullanmıyoruz bile. Sesli arama özelliğinin 3 ile 5 yıl içinde ciddi oranda azalacağını, 10 yıl içinde de biteceğini düşünüyoruz zira WhatsApp aramasının ses kalitesine bir kez alıştınız mı bir daha GSM Operatörleri üzerinden görüşme yapmak istemeyebilirsiniz.

WhatsApp
WhatsApp

750 milyon aktif kullanıcıya ulaşan dünyanın en büyük 2. mesajlaşma ağı olan (birinci sırada Messenger var) WhatsApp nihayet görüntülü görüşme desteğine kavuşuyor. Birçok kişinin beklediği bu özellik iyi mi olur yoksa kötü mü bunu bilemiyoruz ama artık insanların konuşma ve video görüşme yapma alışkanlıkları tek bir mecrada toplanmaya başlıyor.

Önümüzdeki yıllarda GSM Operatörlerinin sadece mobil internet için kullanılmaya başlanacak olması gibi bir öngörümüz var ve bu noktaya hızla ilerliyoruz. 4,5G’nin gelmesi ile büyük bir değişimin de habercisi olduk ve bunun gibi mesajlaşma uygulamalarına yeni özellikler kazandırılmasıyla bu sürecin daha da hızlı ilerleyeceğini düşünüyoruz. 2019 yılında 5G‘nin pazara sunulması ve bunun 2023 yılında tüm dünyada kullanılmaya başlanması sayesinde şu anki alışkanlıklarımızı sonsuza kadar değişeceği ise ortadaki bir diğer gerçek….

Sizce de öyle değil mi?

Xiaomi Mi MIX ile çerçevelerden kurtulun!

Xiaomi Mi MIX Teknik Özellikler ve Fiyatı
Xiaomi Mi MIX Teknik Özellikler ve Fiyatı
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu