Akıllı TelefonAndroidSosyal Medya

WhatsApp artık çok daha eğlenceli olacak

WhatsApp uzun zamandır beklenen GIF desteğini nihayet platforma getiriyor. Kısa süre önce güncellenen WhatsApp beta Android uygulamasında fotoğraf ve video klasörlerinin yanında artık GIF bölümü de görünmeye başladı. Test kullanıcısı olanlar son güncellemenin ardından artık GIF göndermeye ve almaya başladı.

Dilerseniz siz de beta kullanıcısı olarak bir an önce GIF gönderme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Buradaki link aracılığıyla test kullanıcısı olabilirsiniz. GIF desteğinin kısa süre içerisinde hem Android hem de iOS tarafındaki tüm kullanıcılara sunulacağını söyleyebiliriz.

WhatsApp

Uygulama için ayrıca geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir güncelleme yayınlamıştı. Söz konusu güncelleme ile gelen yenilikler ise şu şekildeydi;

  • WhatsApp’la çektiğiniz fotoğraf ve videoların üstünü çizin, yazın ve emoji ekleyin. Renk seçicinin soluna sürükleyerek fırça kalınlığı veya yazı sitilini değiştirebilirsiniz.
  • Gruplarda @ simgesi ekleyerek belli kişilerden bahsedebilirsiniz (mention).
  • Grup yöneticileri bir bağlantı paylaşarak katılımcıları gruba davet edebilir. Grup bilgisi ekranı > Katılımcı ekle > Bağlantıyla gruba davet et.
  • Yeni emojiler. Tek bir emoji gönderdiğinizde sohbetlerin içerisinde büyük olarak görünecek.

>> İlginizi çekebilir; Android 7.1 Destekli Google Pixel ve Pixel XL Tanıtıldı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu