GenelMobil UygulamalarWhatsApp

WhatsApp’a “Yuva Yıkacak” Alternatif Profil Özelliği Geliyor

WhatsApp Alternatif Profil Özelliği ile iş ve özel hayatını birbirinden ayırmak isteyenleri bu sorundan kurtarmaya hazırlanıyor.

WhatsApp kuşkusuz günümüzde dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması konumunda. Ancak bu popülarite bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Örneğin ne zaman biri sizi WhatsApp’ta eklese profil fotoğrafınız, hikayeleriniz ve durumunuzu görebiliyor. Üstelik bu bilgilerden bazıları iş gibi profesyonel ortamlara pek de uygun olmayabiliyor. Neyse ki WhatsApp Alternatif Profil  özelliği bu sorunları ortadan kaldırıyor.

WhatsApp Alternatif Profil İle İş ve Özel Hayatınız Birbirinden Ayrılacak

WhatsApp Alternatif Profil kullancılara arzu ettikleri mahremiyeti sağlamayı hedefliyor. Şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı bu özellik, hesabını gizliye alan kullanıcıların ikincil bir profil oluşturmasına olanak sağlıyor. Bu sayede sadece seçtiğiniz ikincil bir profil fotoğrafı karşı tarafa gözükürken, özel hayatınıza dair bilgiler gizli kalıyor.

WhatsApp güncelleme

Böylelikle aynı profil üzerinden hem eşinizi mutlu edebilir hem de iş dünyasına daha profesyonel bir imaj çizebilirsiniz. Ne yazık ki özellik henüz oldukça yeni ve geliştirme aşamasında. Bu nedenle kullanımının nasıl olacağı ya da kişilerin sizin asıl profilinizi görmesini sağlamanız için ne yapmanız gerekeceği şu an için bilinmiyor.

Elbette ki bu özellik tartışmaları da beraberine getirdi. Bazı kullanıcılar WhatsApp Alternatif Profil özelliğini yararlı bulurken, bazıları ise hem profesyonel hem de özel ilişkilerde sorunlara neden olabileceğini söyledi. Hatta bazıları bu özelliği  “dolandırıcılara yardım” ve “yuva yıkacak” şeklinde tanımalamayı bile tercih etti.

Günün sonunda ne için kullanılırsa kullanılsın WhatsApp’ın bu tip yenilikler sunması oldukça önemli. Özellikle de iş-toplum baskısı nedeniyle profil fotoğrafını seçerken bile dikkat etmek zorunda olanlar için. Bunun dışında nasıl kullanacağınız ise tamamen size kalmış.

Hatırlatmakta yarar var ki bu özellik kısa sür önce kullanıma sunulan tek bir cihazda iki WhatsApp hesabı kullanmanıza olan tanıyan Çoklu Hesap Desteği özelliğinden farklı. Burada iki farklı hesap değil, hesabınıza bağlı farklı profiller kullanıyorsunuz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu