Vivo X100 Serisi Dünyada Bir İlki Gerçekleştirecek

Vivo X100 serisi için önce işlemci birimi şimdide RAM detayları belli oldu. Seri, dünyada ilk kez LPDDR5T RAM yongası kullanacak.

2023’ün sonuna gelirken, Çinli markalardan bir biri ardında amiral gemisi telefonların duyurusu gelecek. İlk olarak Xiaomi, 26 Ekim’de etkinliğinde Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili Xiaomi 14 serisiyle sahne alacak. Çok değil kasım ayına geldiğimizde bu defa Vivo’nun amiral gemisi modellerini konuşmaya başlayacak. Vivo X100 serisi, 17 Kasım’da resmi olarak tanıtılacak. Serinin neler sunacağına dair bugün önemli bir kaynaktan dikkat çeken bir bilgi geldi.

Vivo X100 Serisi LPDDR5T RAM ile Geliyor

Ünlü sızıntı kaynağı Digital Chat Station’a göre, Çinli teknoloji devinin amiral gemisi X100 serisi modeller yeni LPDDR5T bellek teknolojisine sahip olacak. Bellek üreticisi SK Hynix, bu yılın başında LPDDR5T RAM’i duyurdu ve şu anda dünyanın en hızlı mobil DRAM modülü konumunda. LPDDR5T belleği, LPDDR5X RAM ile karşılaştırıldığında okuma hızı açısından yaklaşık yüzde 13 daha hızlı.

LPDDR5T modülü yakın zamanda MediaTek tarafından test edildi ve Samsung’un LPDDR5X RAM’inden daha iyi performans gösterdiği görüldü. Daha yeni ve daha hızlı belleğin, çip üreticisinin amiral gemisi Dimensity 9300 işlemci ve UFS 4.0 depolama alanıyla eşleştirilmesi bekleniyor.

Dimensity 9300, 6 Kasım’da duyurulacak ve ilk kez Vivo X100 modellerinde yer alacak. Bu noktada Vivo’nun amiral gemisi X100’ün ilklerin telefonu olacağını söyleyebiliriz. Son olarak markanın Vivo X100 ailesinde çift yönlü uydu bağlantısıyla donatacağı gelen bilgiler arasında.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu