Teknoloji ve Futbol Birleşti! vivo, UEFA’nın EURO 2024 Ortağı Oldu

vivo, UEFA EURO 2024 Resmi Ortağı oldu. Şirket, beş milyar izleyicisi olan turnuvada futbolu teknolojile harmanlayacak.

vivo, ürün ailesini ve dolaylı yoldan tüm dünyadaki pazar payını genişletmeye devam ediyor. Bu nedenle her geçen gün daha fazla kişinin elinde ve daha fazla noktada şirketin ürünlerini görüyoruz. Şimdi ise şirket, kullanıcılarına bir sürpriz yaparak yine beklenmedik bir alanda boy gösterdi. Geçmişte de önemli spor etkinliklerine destek veren vivo, UEFA EURO 2024 turnuvasının resmi ortağı oldu.

vivo, UEFA EURO 2024 Resmi Ortağı oldu

vivo gelecek yıl Almanya’da düzenlenecek olan UEFA Avrupa Şampiyonası UEFA EURO 2024’ün Resmi Ortağı olduğunu ve turnuvanın resmi akıllı telefon sağlayıcısı olarak hizmet vereceğini duyurdu. Türkiye Milli Futbol Takımı’nın da bir parçası olacak olan turnuva, her iki yılda bir düzenleniyor ve Avrupa’nın en iyi milli futbol takımını seçmeyi hedefliyor.

vivo sponsorluk
vivo, daha önce de 2022’de Katar’da Düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda sponsor olarak karşımıza çıkmıştı

Yapılan açıklama turnuva, dünya çapında yaklaşık 5 milyar futbolsever tarafından takip ediliyor. vivo ise bu etkinlikte resmi akıllı telefon sponsoru olarak en yeni teknolojilerini dünya futbol sahnesinde sergileyecek. Şirket, dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarlarının ilgisini çekmek ve turnuvanın heyecanını paylaşmak için UEFA ile yakın işbirliği içinde çalışacak. İş birliği kapsamında vivo, UEFA EURO 2024 personelini vivo amiral gemisi akıllı telefonlarla destekleyerek etkinliğin başarısına katkıda bulunacak.

Taraftarlar, vivo’nun desteğiyle gerçekleştirilecek etkinlikler aracılığıyla özel bir şampiyona deneyimi yaşayacak. Her maç öncesinde dünyanın önde gelen bazı DJ’lerinin performansları ile taraftarların coşkusu daha da artacak, her maçın ardından vivo UEFA iş birliği ile turnuvanın en iyi oyuncularını kutlamak üzere “Maçın Oyuncusu” töreni gerçekleştirecek.

2021 yılında vivo, UEFA EURO 2020’nin resmi ortağı olarak taraftarları maçlardaki tezahüratları ve neşeli anları yakalayıp paylaşmaya teşvik eden bir sosyal medya kampanyası başlattı. Turnuvanın açılış ve kapanış törenlerinde taraftarların hazırladığı içeriklere yer verildi.

vivo ayrıca Avrupa Şampiyonası’nın 60. yıl dönümü nedeniyle UEFA’ya hediye edilen turnuva tarihindeki ünlü anların unutulmaz fotoğraflarını geri yüklemek için tescilli yapay zekâ teknolojisini kullandı. Marka bazı futbol taraftarları tarafından düzenlenen bir sosyal medya girişimine yanıt olarak şanslı bir taraftarın şampiyonluk finaline yaptığı rüya gezisine de sponsor oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu