Vivo S15 Pro 12 GB RAM ile Geliyor

Vivo’nun yeni gözdesi Vivo S15 Pro kendini gösterdi. Geekbench testine göre telefonda 12 GB RAM yer alacak. İşte telefonun özellikleri.

Vivo anavatanı Çin’de yeni telefonlarını tanıtmaya devam ediyor. Firmadan çok yakında S15 serisi gelecek. Bugün ise serinin tepe modeli olan Vivo S15 Pro kendini performans testinde gösterdi. Geekbench performans testinde ortaya çıkan telefon 12 GB RAM’i ile akıcı bir Android deneyimi sunacak.

Vivo S15 Pro Geekbench testinde ortaya çıktı

Geekbench performans testi cihazın bazı özelliklerini de ortaya çıkarıyor. Telefonda ortaya çıkan bilgilere göre Qualcomm’un Snapdragon 870 yonga seti yer alacak. 12 GB RAM ile gelecek olan telefon Android 12 ile kutusundan çıkacak. OriginOS arayüzü ile akıcı bir deneyim sunacak olan telefon tek çekirdek testinden 967 puan çoklu çekirdek testinden ise 3.011 puan almayı başarıyor.

Vivo S15 Pro
Vivo S15 Pro’nun Geekbench Test Sonuçları

Bu telefonun 8 GB RAM’li sürümünün de geleceğini belirtelim. Son bilgilere göre telefon 6.59 inç büyüklüğünde 120 Hz tazelemeli FHD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran ile gelecek. Arka bölümde ise şimdilik kaç kameralı bir kurulum olacağı bilinmiyor. Ancak ana kameranın 108 Megapiksel çözünürlüğünde lens ile geleceği söyleniyor.

Fiyat açısından Pro modelin 400 dolar bandını zorlaması bekleniyor. Tasarımsal açıdan da telefonun neler sunacağını kestirmek güç. Ancak Vivo’nun son atılımlarını göz önünde bulundurursak bu modelde farklı bir tasarım kullanılabilir.

Türkiye pazarına uğramayacağını düşündüğümüz bu modelin Mayıs ayı içerisinde Çin’de tanıtılıp satışa sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu