iQOO Z7s Tasarım Görselleri ve Tüm Özellikleriyle Sızdırıldı

Vivo’nun alt markası iQOO ‘nun yeni telefonu Z7s tasarım görselleri ve tüm özellikleriyle birlikte sızdırıldı. Gelin cihaza birlikte bakalım.

iQOO, bu yıl hem bütçe bazlı hem de premium segmentte bazı önemli akıllı telefonları piyasaya sürdü. Uygun fiyatlı Z7 serisi bile iQOO Z7 ve Z7x biçiminde bazı dikkate değer seriye yeni ekleme cihazlar ile kendini gösterdi. Söylentiler, Vivo’nun yan kuruluşunun küresel pazarda iQOO Z7s adlı yeni bir bütçe bazlı akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlandığını öne sürüyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, bir rapor ayrıntılı tasarım görsellerinin yanı sıra tüm özelliklerini sızdırdı.

iQOO Z7s Beklenenden Daha Fazlası ile Geliyor

Bir Appauls raporu, iQOO Z7s’in tasarım görsellerini sızdırdı. Telefonun büyük dikdörtgen kamera modülüyle standart iQOO Z7’ye benzemesi kimseyi şaşırtmasın. Cihaz, ekran tarafında, özellikle alt çerçevede kalın kenarlı, ön kısmın üst tarafında delik şeklinde bir ön kamera oyuğu ile geliyor. Telefon 172g ağırlığında ve 158.91 x 73.53 x 7.80 mm ölçülerinde olacak.

Rapora göre iQOO Z7s, 2400 × 1080 (FHD+) çözünürlüğe sahip 6,38 inç U şeklinde bir AMOLED panele sahip olacak. Panel bir parmak izi tarayıcı, 90Hz ekran tazeleme hızı ve 360Hz dokunmatik örnekleme hızı ile geliyor. Qualcomm Snapdragon 695 5G işlemci, 6 GB veya 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile kapasitelendirilecek.

Fotoğraf tarafında, optik görüntü sabitleme (OIS) özellikli 64 MP ana kamera ve 2 MP Bokeh kamera ile donatılacak. Ön tarafta, selfie ve görüntülü aramalar için 16 MP’lik bir kamera bulunuyor. 4500 mAh batarya ile gelecek cihaz, 24 dakikada %0’dan %50’ye şarj edecek kadar hızlı olan 44W şarjı destekleyecek.

Toza ve suya karşı koruma için bir IP54 sertifikası da ihmal edilmemiş. iQOO Z7s, Çift SIM desteği, microSD kart yuvası, 3,5 mm kulaklık girişi, USB Type C bağlantı noktası, Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.1 ile gelecek. Android 13 tabanlı Funtouch OS 13 ile desteklenecek.

Başa dön tuşu