Hey Video Editleyenler Tüm Sorunlarınızın Çözümü Bu Videoda!

Son dönemde kasa kullanımı oldukça arttı. Peki iyi bir Video Edit Kasası nasıl olmalı? GameGaraj bize iyi bir ürün yolladı gelin inceleyelim.

Son dönemde özellikle gençler arasında kasa kullanımı ciddi oranda arttı. Tabii bunun farklı farklı nedenleri var. Zira baktığımızda özellikle konsol tarafndaki oyun fiyatlarının sürekli olarak artmaya başladığını görüyoruz ama PC tarafında oyunların daha uygun fiyatlı olduğu da ortadaki gerçeklerden birisi. Bununla birlikte gelişen teknolojiler ve özellikle Nvidia’nın bizlere sunduğu yenilikler sayesinde kasa kullanımı yeniden popülerleşmiş durumda. Biz video işi yapan birçok kişi de kasalara yöneliyor. Bunların nedenlerini ve nasıllarını aşağıdaki videoda görebileceksiniz. Bu noktada da herkesin kafasında bir soru var; “Video Edit Kasası Nasıl Olmalı?

Açıkçası bu sorunun birden fazla cevabı var ama biz GameGaraj desteği ile hazırladığımız videoda tüm detayları sizlerle paylaşarak en iyi kasa tercihini yapmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Video editleyen kişilerin en büyük kabuslarından birisi ise 4:2:2 formatında, 10 bit ve 100FPS videolar. İşte bu videoları editlemek birçok makine ile imkansızken bugün incelemesini yaptığımız ürün ile 4:2:2 formatı artık kabus olmaktan çıkıyor. Bununla birlikte oyun tarafında da inanılmaz bir performans ortaya konuyor ki; video içinde de göreceğiniz üzere PUBG gibi bir oyunda en yüksek grafik ayarlarında 270FPS‘leri bile görebiliyoruz. Fakat burada yapmanız gereken çok önemli bir detay var; bunun da altını çizelim.

NVIDIA Driver Seçimi Yapmak!

Nvidia marka bir ekran kartı kullanıyorsanız Nvidia Experience uygulaması içined bulunan driver menüsünden oyun driver ya da stüdyo driver arasında doğru seçimi yaparak ekran kartınızda maksimum verim elde edebilirsiniz. Oyun oynarken oyun driverlarını ve video editlerken de Nvidia Stüdyo driverlarını kullanmanız gerekiyor. Bu çok ama çok önemli bir durum. Tek bir dokunuş ile iki driver arasında geçiş yapabiliyor olmamız ise tek kelimeyle muhteşem bir detay. Bununla birlikte bu ekran kartına yeni gelen DLSS 3,5 desteği sayesinde de yapay zeka destekli ışın izleme algoritmaları da bizlere sunulyor ki; gerçekten de bambaşka bir deneyim ortaya konuyor. Zaten video içinde tüm bu detayları sizlerle paylaştık.

Game Garaj tarafından bizlere gönderilen bu ürünü detaylı olarak incelemek ve satın almak ve en önemlisi özelleştirebilmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz. Game Garaj bu noktada bu kasanın özelleştirilebilirliğini de sağlamış durumda ama bizlerin özellikle video işi yapan dostlarımıza tavsiyesi asla 32GB RAM altında bir kasa almayın.

AMD Ryzen 5 7600X işlemcisinden güç alan, Palit üretimi Nvidia GeForce RTX 4070Tİ ekran kartı ile de güçlendirilen bu özel kasa dediğimiz gibi özelikle video grafikerlerin tüm ihtiyaçalarını uzun yıllar fazlası ile karşılayacak…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu