Akıllı TelefonGüncel Teknoloji HaberleriHarmonyOSHuawei

Uygun Fiyatlı Huawei Katlanabilir Telefon Geliyor

Sektörden gelen bilgilere göre Huawei bütçe dostu bir katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Telefon büyük ilgi görecektir...

Çin’in önde gelen akıllı telefon markalarının neredeyse tamamı katlanabilir akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Görünen o ki markalar önümüzdeki yıllarda farklı fiyat noktalarında sunacakları katlanabilir telefonlarla rekabeti daha da kızıştıracak. Kasım 2022’de piyasaya çıkan Huawei Pocket S kapaklı telefon, en uygun fiyatlı katlanabilir telefonlardan biri oldu. Ünlü sızıntı kaynağı Revegnus’un ortaya çıkardığı bilgilere göre Huawei şimdi de giriş seviyesi bir katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Kaynak ayrıca telefonun muhtemel fiyatını ve piyasaya sürülme dönemini de paylaştı.

Huawei Uygun Fiyatlı Katlanabilir Telefon Hazırlıyor

Bütçe dostu katlanabilir telefonun resmi olarak 2024 yılının ilk yarısında tanıtılması bekleniyor. Fiyatlandırma söz konusu olduğunda ise telefon 735 dolar seviyesinde ya da daha düşük bir fiyattan satışa sunulacak. Cihazın sadece Çin pazarına yönelik olacağı mı ya da küresel çapta çıkış yapıp yapmayacağı şu an için net değil. Katlanabilir telefonun ayrıca Huawei Pocket S gibi birçok renkte sunulması bekleniyor.

Huawei Pocket S
Huawei Pocket S

Kaynağa göre Samsung da mevcut katlanabilir telefonlara kıyasla daha düşük fiyatlı bir model üzerinde çalışıyor. Ancak telefon hakkında başka ayrıntı vermedi. Hatırlayalım, ağustos ayındaki bazı haberlerde Samsung’un Galaxy Z FE isminde yeni bir cihaz için testler yaptığı ortaya çıktı.

Söz konusu telefonun Ağustos 2024’te piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Adından da anlaşılacağı üzere Galaxy Z FE’nin, Samsung’un daha uygun fiyatlı katlanabilir telefon seçeneği olması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu