UNISOC T820 5G İşlemcisi Vodafone’dan Sertifika Aldı

Çinli yonga seti üreticisi UNISOC’un yeni işlemcilerinden UNISOC T820 küresel pazar için sertifikaları tamamlıyor.

Genellikle uygun fiyatlı modellerde görmeye alışkın olduğumuz Çinli yonga üreticisi UNISOC’un yeni işlemcisi olan T820 5G Vodafone Operatör Sertifikasını başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifika sahibi olduğunu duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre işlemci Vodafone’un 3G, 4G ve 5G ağlarında sorunsuz ve istikrarlı bir şekilde çalıştığını doğrulamış oldu. Ayrıca ağ uyumluluğunun yanında ağ güvenliğini, işlevini ve diğer kabul testlerini başarılı bir şekilde tamamladı.

Vodafone şu an için 11 ülkede 294 şehirde 5G hizmetini destekliyor. Türkiye’de bu ülkelerin içinde ve sadece pilot şehir olarak İstanbul da geçerli. Ancak İstanbul’da da sadece İstanbul Havalimanında geçerli. İşlemciye devam etmek gerekirse Vodafone’nun testinin dışında küresel terminal sertifikasyon birliği GCF/PTCRB uygunluk testinide başarılı şekilde geçti. Bu başarılar sonucu T820 işlemcisi küresel modellerde çalışabilirliği ve çok yönlülüğe sahip olduğunu doğruluyor.

UNISOC T820 5G

Birazda işlemcinin teknik özelliklerine bakmak gerekirse, 6nm EUV işleminden sekiz çekirdekli bir tasarıma sahip. Maksimum 108 megapiksele kadar yüksek çözünürlüklü kamera, FDH+ çözünürlük, HDR10+ teknolojisi ve 4K 60 kare yüksek çözünürlüklü video kaydını destekliyor. Bunlara ek olarak 120Hz ekran yenileme hızına sahip ekranları da desteklemektedir. UNISOC T820’nin sekiz çekirdekli işlemcisi 2.70 GHz hızında çalışan Cortex-A76 bir çekirdek, 2.30 GHz hızında çalışan Cortex-A76 üç çekirdek ve 2.10 GHz hızında çalışan Cortex-A55 dört çekirdekten gücünü alıyor.

İlginizi Çekebilir: UNISOC Yonga Seti İyi mi? Bu İşlemcili Telefonlar Alınır mı?

Yeni işlemcinin başarılı bir şekilde tamamlamış olduğu testler sonucunda yakın zamanda UNISOC T820 5G ile güçlendirilen cihazlar görmeyi bekleyebiliriz. Henüz işlemcinin piyasaya ne zaman sürüleceği bilimese de ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgiye sahip olmayı bekleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu